Якщо вклади кредитних спілок будуть гарантуватися, з ринку піде третина учасників, а ставки впадуть - банкір — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Якщо вклади кредитних спілок будуть гарантуватися, з ринку піде третина учасників, а ставки впадуть - банкір

Кредит&Депозит
729
Розширення повноважень Фонду гарантування вкладів фізичних осіб і надання йому права гарантувати вклади в кредитних спілках може істотно похитнути цей сегмент фінансового ринку. Таку думку висловила заступник голови правління ПАТ «Укрінбанк» Жанна Макеєнко, коментуючи відповідну законодавчу ініціативу, зареєстровану нещодавно у Верховній раді. Відповідно до законопроекту, учасниками Фонду повинні будуть стати кредитні спілки та недержавні пенсійні фонди.
За словами банкіра, якщо дана ініціатива буде реалізована, частина кредитних спілок може зникнути з ринку. «Можна говорити як мінімум про 25-30% учасників, які не матимуть можливості сплачувати обов’язкові внески до Фонду гарантування або надавати свою звітність ще кому-небудь крім Нацфінпослуг. Ті ж великі кредитні спілки, які залишаться працювати у фінансовому секторі, будуть змушені знизити процентні ставки на 3-4 п. п., щоб компенсувати витрати, пов’язані з членством у Фонді», – зазначає Ж. Макеєнко.
Експерт також не виключає, що у зв’язку з такою тенденцією частина вкладів з кредитних спілок будуть переведені в банки, де депозитні ставки будуть порівнянні з прибутковості, але гарантії повернення коштів – істотно вище.
Що стосується недержавних пенсійних фондів, то приєднання їх до Фонду гарантування не дозволить розширювати такі інститути. «У НПФ досить регламентовані вкладення, вони робляться для того, щоб забезпечити прибутковість і захистити накопичення від ризиків неповернення. Прибутковість цього інструменту і так не надто висока, додаткові витрати на участь у Фонді гарантування зведе її до мінімуму», – вважає Макеєнко.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас