Світові ціни на вугілля впали до рівня 2009 року - The Financial Times — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Світові ціни на вугілля впали до рівня 2009 року - The Financial Times

Енергетика
389
Вугілля з відвантаженням з австралійського порту Ньюкасл торгувалося в середу в районі $ 78 за тонну, що близько до мінімального рівня з 2009 року. Ці ціни є орієнтиром для всього азійського регіону, пише The Financial Times.
Прогноз вартості енергетичного вугілля важливий для видобувних компаній, таких як Bumi, Glencore Xstrata, Anglo America і Peabody Energy, а також для ряду торгових будинків, відзначається в статті. Аналітики впевнені, що зараз багато вугільних шахт працюють без прибутку або навіть зі збитками у зв’язку з низькими цінами і зростаючими витратами.
Енергетичне вугілля, що використовується для виробництва електроенергії, подешевшало на 17% з початку поточного року. За оцінкою Macquarie Capital, експорт морем енергетичного вугілля з Австралії, Росії та США збільшився у першому півріччі на 13%.
У той же час перспективи підвищення попиту з боку Китаю та Індії, двох найбільших світових споживачів цієї сировини, залишаються туманними.
Аналітики Macquarie вважають, що індійські покупці, які давали деяку підтримку цінам в першому півріччі, тепер йдуть з ринку через падіння курсу рупії і значних запасів вугілля на електростанціях. Крім того, є ознаки підвищення видобутку місцевими виробниками вугілля.
Експерти Macquarie очікують збереження тенденції до зниження цін на енергетичне вугілля до кінця поточного року.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас