Українському АПК потрібно переорієнтуватися з експорту на переробку, - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Українському АПК потрібно переорієнтуватися з експорту на переробку, - експерт

Аграрний ринок
610
Щоб позбутися від моделі сировинної економіки, українському аграрно-промисловому комплексу необхідно більше уваги приділяти переробці аграрної продукції, а не нарощувати експорт зернових. Таку думку висловив учасник ринку, голова наглядової ради групи компаній АМАКО Віталій Скоцик.
За його словами, вітчизняний АПК не створює додаткової вартості до того аграрного продукту, який виробляється в Україні. “Наприклад, ми експортуємо продовольчої пшениці, переробленої в борошно, за рік стільки, скільки експортує Білорусь чи Росія на місяць”, – зазначив Скоцик.
Крім того, експерт вважає, що в самій галузі порушені пропорції експорту і внутрішнього споживання, від чого вона не може працювати стабільно, в тому числі і на зовнішніх ринках. “Аграрний бізнесмен більше вкладає в нарощування виробництва, ніж в інфраструктуру і переробку”, – підкреслив Скоцик, охарактеризувавши існуючі переробні потужності як технологічно відсталі.
Він також навів приблизні розрахунки, які свідчать про диспропорцію внутрішнього ринку. “Якщо Україна збере 57 мільйонів тонн зерна, то американський прогноз експорту, про який ми говорили на початку, це 30 мільйонів тонн. Таким чином, 60% йде на експорт. У структурі внутрішнього споживання, яка складе близько 27 мілльйонів тонн від загального врожаю, на потреби населення припадає 6,5 мільйона тонн. Додамо до нього насіннєвий фонд, і отримаємо споживання в тваринництві в межах 10-12 мільйонів тонн зерна нового врожаю. На таких пропорціях не можна створити стабільно працюючу сучасну галузь”, – вважає він.
На думку Скоцика, щоб підвищити конкурентність галузі та економічну ефективність виробництва, у середньо- і довгостроковій перспективі потрібно довести продукцію переробки до міжнародних стандартів та сприяти інвестиціям у модернізацію переробних підприємств та інфраструктуру зберігання і транспортування аграрної продукції та сировини.
Нагадаємо, цього року в Україні очікується рекордний урожай зерна на рівні 57-57,5 мільйона тонн, з яких на експорт підуть 30 мільйонів тонн. При цьому, за прогнозами експертів, ціни на основні культури цього року будуть нижче торішніх на 30-40%.
За матеріалами:
Подробности
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас