В Україні різко знизилися обсяги іпотечного кредитування - до 32% від усіх кредитів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні різко знизилися обсяги іпотечного кредитування - до 32% від усіх кредитів

Кредит&Депозит
1308
У липні сума іпотечних позик українських банків склала близько 61 млрд грн, повідомив НБУ. Це лише третина (32%) всіх кредитів, виданих фінустановами населенню. Ще в 2009 р. частка іпотеки становила 52%, а її портфель був в два рази більше – 143 млрд грн.
Банкіри пов’язують таке падіння зі зниженням попиту населення на дорогі кредити. З урахуванням усіх необхідних додаткових платежів (банківські комісії, страховка тощо) іпотека стала недоступною для більшості українців.
“Попит на іпотечне кредитування безпосередньо пов’язаний з очікуваннями щодо зростання економіки, особистого рівня добробуту українців та вартістю іпотечних кредитів, яка в першу чергу залежить від вартості ресурсів. Відповідно, поліпшення очікувань і зменшення ставок за іпотечними кредитами мають активізувати іпотечне кредитування”, – вважає директор департаменту продуктів для приватних осіб “Райффайзен Банку Аваль” Євген Дем’янов.
Активно видавати іпотечні кредити фінустанови зможуть, коли вартість гривневих депозитів знизиться до рівня 5-7% річних, вважає Дем’янов. Це, на думку банкіра, створить умови для масової видачі позик на купівлю нерухомості.
“Щоб населення почало брати іпотечні кредити, рівень ставок по них повинен впасти до 12-15% річних в гривні”, – вважає керуючий партнер інвестиційної компанії Capital Times Ерік Найман.
За матеріалами:
Капітал
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас