Британський флот почав підготовку до удару по Сирії - The Telegraph — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Британський флот почав підготовку до удару по Сирії - The Telegraph

Світ
1291
Британський військово-морський флот почав підготовку до спільної з США військової операції в Сирії у відповідь на застосування хімічної зброї в країні. Про це повідомляє The Telegraph.
Як пише видання з посиланням на джерела в уряді Великобританії, влада країни плануює приєднатися до дій США і найближчим часом провести військову операцію в Сирії. Переговори британського прем’єр-міністра Девіда Кемерона і американської влади поки тривають. Однак у разі досягнення згоди військова операція, за даними джерел, може початися вже наступного тижня.
За словами глави міністерства закордонних справ Великобританії Вільяма Хейга, США і їх союзники повинні показати президенту Сирії Башару Асаду, що світова громадськість не може залишатися байдужою по відношенню до «безкарного» застосування хімічної зброї проти населення Сирії.
ВМС США почали стягувати сили в район Сирії після повідомлень про хімічну атаку, яка сталася в східних передмістях Дамаска 21 серпня. За даними сирійської опозиції, в результаті атаки загинули понад 1600 осіб. Гуманітарна організація «Лікарі без кордонів», між тим, наводить інші дані: 355 загиблих.
Сирійська опозиція звинуватила в хімічній атаці владу Сирії, проте офіційний Дамаск відкинув всі звинувачення на свою адресу, назвавши атаку провокацією з боку повстанців. Так, у державних ЗМІ з’явилися повідомлення про виявлення складів хімічної зброї в тунелях опозиції.
Повідомлення про застосування в Сирії хімічної зброї з’являлися і раніше. Незадовго до останнього інциденту в Дамаск прибула спецкомісія ООН, яка повинна встановити обставини, за яких вона застосовувалася, і яка з конфліктуючих сторін несе за це відповідальність. При цьому протягом трьох днів комісія ООН не могла отримати дозвіл влади Сирії на доступ в східні передмістя сирійської столиці. Дозвіл було отримано тільки 25 серпня. Вже 26 серпня фахівці ООН повинні приступити до роботи.
Влада Великобританії поклала відповідальність за атаку на владу Сирії, назвавши неспроможною версію офіційного Дамаска. Тієї ж позиції дотримується і Франція, яка закликає не залишати дії сирійського уряду без відповіді. Президент США Барак Обама, тим часом, не став висловлювати категоричних суджень, запропонувавши дочекатися оцінки експертів. При цьому, як розповіли в Пентагоні, Обама дав вказівку бути готовими до будь-якого розвитку подій, у тому числі до прямого військового втручання в конфлікт.
Влада США раніше не раз заявляли про небажання прямого втручання в сирійський конфлікт, вказуючи на необхідність його мирного вирішення. Тим часом, Обама зазначав, що застосування в Сирії хімічної зброї стане тією «червоною рискою», після якої позиція американської влади буде переглянута. Сирійська опозиція при цьому з початку 2013 року, вже не раз вказувала на те, що влада країни проводили на їх позиції хімічні атаки. Події 21 серпня, проте, стали наймасштабнішим випадком застосування отруйних речовин з початку сирійського конфлікту.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас