Росіян, китайців і українців запідозрили у відмиванні грошей через купівлю виноградників у Франції — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Росіян, китайців і українців запідозрили у відмиванні грошей через купівлю виноградників у Франції

Аграрний ринок
777
Купівлі російськими, українськими та китайськими інвесторами виноградників у Франції можуть бути пов’язані з відмиванням коштів. Про це говорить звіт Tracfin, французької організації, покликаної боротися з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму.
Під підозру Tracfin потрапили угоди, в яких складно встановити кінцевих бенефіціарів компаній-покупців, бо вони зареєстровані в офшорних зонах. При цьому провести повноцінне розслідування Tracfin не може – організація не має на це повноважень.
Російські, українські та китайські інвестори скуповують виноградники у Франції на тлі різкого зростання споживання вина та коньяку в цих країнах, а також через кризу в Європі, яка дозволяє отримати виноградники за відносно низькими цінами. Китайці, як зазначає The Financial Times, протягом останніх кількох років скупили близько 40 шато в провінції Бордо, а росіяни – сім шато в провінції Коньяк. Усього в цих регіонах розташовується близько 12 тисяч шато.
Популярністю у зарубіжних інвесторів користуються і виноградники в інших регіонах. Так, газета «Ведомости» у 2011 році писала, що група компаній «Біла дача» колишнього міністра сільського господарства Віктора Семенова придбала виноградники в Провансі.
За підсумками 2012 року у Франції було вироблено близько 40 мільйонів гектолітрів вина. Для порівняння, в Італії аналогічний показник склав 39,3 мільйона, в Іспанії – 31,5 мільйона. Роком раніше у Франції було вироблено понад 50 мільйонів гектолітрів вина.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас