Виробництво зерна цього року стане найбільш збитковим за останні десять років - експерти — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Виробництво зерна цього року стане найбільш збитковим за останні десять років - експерти

Аграрний ринок
3872
Виробництво зернових культур в Україні цього року буде найбільш збитковим за останні 10 років, кажуть оцінки агентства AgriSurvey.
Так, рентабельність вирощування пшениці в поточному році експерти очікують на рівні нуля, в той час як минулого року вона становила близько 11%. Ситуація з ячменем і кукурудзою буде ще гіршою – очікується збитковість на рівні 5-10% проти рентабельності в минулому році в 11% і 20% відповідно. Становище виробників олійних культур також не вселяє експертам оптимізму.
“Навіть рентабельність ріпаку, який зазвичай був одним з найприбутковіших культур для українського аграрія, вже впала до мінус 15-20%, а це близько 1000 грн/га збитків” – зазначає експерт агентства AgriSurvey Роман Сластьон.
При цьому, за даними агентства AgriSurvey, середня рентабельність за 2008-2012 роки становила: для пшениці – 12%, ячменю – 8%, кукурудзи – 24%, ріпаку – 31%.
“Причиною такого критичного становища українських агровиробників є істотне зниження світових цін на зерно. Однак не останню роль тут відіграє відсутність відшкодування ПДВ при експорті зернових і олійних культур, яке створює істотний дисконт до нинішнього рівня цін”, – відзначає Сластьон.
Нагадаємо, що, за даними Мінагропроду, урожай зерна в Україні в поточному році може досягти 57,1 млн тонн при внутрішній потребі 28,4 млн тонн. Можливості експорту зерна в 2013/2014 маркетинговому році міністерство оцінює в 28 млн тонн.
До липня ціни на світовому ринку зернових в середньому впали на 24,1%. Аналітики вважають хороший урожай істотним чинником, який може підтримати казну держави.
За матеріалами:
Корреспондент.net
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас