Україна увійде до трійки найбільших експортерів кукурудзи - Мінагрополітики — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна увійде до трійки найбільших експортерів кукурудзи - Мінагрополітики

Аграрний ринок
427
Україна в поточному маркетинговому році планує опинитися на 2-му місці в світі за обсягами експорту зерна після США.
Про це розповів міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк, повідомляє прес-служба міністерства.
Згідно з повідомленням, зокрема, країна планує зайняти на світовому ринку 3-е місце з торгівлі кукурудзою, 4-е – ячменем, 6-е – пшеницею.
“У поточному маркетинговому році прогноз світової торгівлі зерном складає 286 млн тонн. Значна частина буде належати і Україні, яка збереже лідерські позиції на міжнародному ринку зернових. Загалом, прогнозується, що ми увійдемо в провідну п’ятірку світових експортерів зерна”, – зазначив Присяжнюк.
“Що стосується основних імпортерів зерна, то Східна Азія планує закупити 60 мільйонів тонн, Близький Схід – 40 млн тонн, Північна Африка – 33 мільйони тонн. Ринки цих регіонів дуже привабливі для нас, і ми будемо розвивати співпрацю з ними”, – зазначив він.
На сьогодні на зовнішні ринки з України вже поставлено 2,3 млн тонн зерна, з них 1,1 млн тонн – у серпні, що вдвічі більше, ніж у відповідному місяці минулого року.
Крім того, найближчим часом будуть відправлено на експорт зерно, яке зараз завантажено на судна і знаходиться в портах, загальним обсягом близько 1,7 млн ​​тонн.
Нагадаємо, що уряд здійснює всі необхідні заходи для активізації поставки зерна на зовнішні ринки, загальний прогнозований обсяг виробництва якого складає більше 57 млн ​​тонн, і експорту – понад 28 млн тонн.
За матеріалами:
Економічна Правда
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас