Експерт: рекордний урожай зернових в Україні зробить вплив на світовий ринок — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерт: рекордний урожай зернових в Україні зробить вплив на світовий ринок

Аграрний ринок
1436
Активність українського уряду в питаннях регулювання ситуації в сегменті експорту продукції АПК може позитивно відбитися на аграріях.
Так введення нових правил, що спрощують оформлення зернових вантажів при поставці їх на зарубіжний ринок, прокоментував Кеннет Еш, директор департаменту торгівлі та аграрного бізнесу Організації економічного співробітництва і розвитку.
“Коли уряд робить правила, що регулюють доставку і транспортування товарів через державний кордон, більш передбачуваними, послідовними і прозорими, це дозволяє знизити вартість зерна. Таким чином, це дуже хороша думка”, – сказав він в інтерв’ю українському телеканалу БТБ.
Експерт упевнений, що це ще один фактор, який – в сукупності з високими обсягами врожаю зернових в Україні і очікуваними рекордними обсягами його експорту – може в поточному році зробити істотний вплив на всю цінову політику світового ринку зерна.
“Той факт, що кілька країн, таких, як Україна, в цьому році збирають рекордні врожаї, відіб’ється і на глобальних ринках. Ми очікуємо зниження цін на зерно, продукти харчування та корми. І також сподіваємося, що світові запаси почнуть рости. А це, у свою чергу, допоможе стабілізувати ціни”, – підкреслив Кеннет Еш.
Як повідомлялося раніше, Україна очікує рекордного експорту зернових в новому 2013/2014 маркетинговому році (з липня 2013 по червень 2014). За оцінками Міністерства аграрної політики, країна поставить на зовнішні ринки близько 28 млн. тонн, у тому числі 8,9 млн. тонн пшениці і понад 16 млн. тонн кукурудзи. Для оптимізації даних процесів урядом була створена міжвідомча група, яка працює над здешевленням вартості логістичних послуг для сільгоспвиробників і зернотрейдерів.
За матеріалами:
Українські Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас