Користувачі Gmail можуть не сподіватися на таємницю листування - Google — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Користувачі Gmail можуть не сподіватися на таємницю листування - Google

Технології&Авто
1747
Цифровий гігант Google дав зрозуміти, що ні про яку конфіденційність і приватності життя говоритися не може, якщо людина використовує сторонні ресурси, до яких відноситься в тому числі популярна пошта Gmail.
“Людина, що відправив лист своєму колезі, навряд чи здивується, якщо лист відкриє помічник одержувача. Точно так само людям, які користуються веб-сервісами, не варто дивуватися тому, що їхні повідомлення обробляються провайдером до того, як вони потрапляють в скриньку адресата. У користувача взагалі немає будь-яких розумних підстав вважати, що інформація, яку він добровільно передає через треті руки, залишається конфіденційною”, – вважають в Google.
Ці та інші тези містяться в документі, який юристи IT-гіганта направили до Окружного суду США по Північному округу штату Каліфорнія в липні поточного року. У відкритий доступ він потрапив лише зараз.
У Google вважають, що суддя Люсі Ко вислухає доводи і зупинить вивчення скарги, яку відносно компанії направили її користувачі. Вони вважають, що читання електронних листів для показу релевантної реклами є порушенням федеральних і каліфорнійських норм про перехоплення особистої інформації.
“Google зрештою зізналася, що їй плювати на приватність”, – резюмував глава напрямки охорони приватного життя в Consumer Watchdog Джон Сімпсон. Він радить не використовувати пошту Gmail людям, яким важлива конфіденційність.
“Юристи Google призвели невдалий приклад. Відправка електронного листа через веб-сервіс – це те ж саме, як якщо б ви скористалися звичайною поштою. Коли ви кидаєте лист у поштову скриньку, ви знаєте, що співробітники пошти прочитають адресу на конверті для того, щоб доставити лист куди треба. Але ви не розраховуєте, що вони розкриють конверт, щоб прочитати вміст”, – пояснив експерт.
У свою чергу, представники пошуковика стверджують, що читання електронної пошти – яке, до речі, як запевняють у корпорації, вчиняється роботами – потрібно для “правильного функціонування сервісу” і для того, щоб “надавати користувачам безкоштовні послуги”.
Користувачі, в свою чергу, вважають, що стандартні функції зовсім не є об’єктом їхнього невдоволення. У скарзі перераховані і такі заяви: що “Google таємно збирає різні думки та ідеї користувачів Gmail і збирає їх в деякому банку даних для секретного застосування”.
У компанії вважають, що такими заявами користувачі намагаються перетворити Google в лиходія, але насправді обробка листів, включаючи автоматизоване вивчення контенту, вказані в ліцензійному договорі на використання поштового сервісу.
Нагадаємо, що наприкінці минулого місяця корпорація Google домовилася про багатомільйонне врегулювання позову, в якому її звинувачували в передачі третім особам відомостей про користувачів.
За матеріалами:
Корреспондент.net
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас