Через Україну в Митному союзі назріла криза — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Через Україну в Митному союзі назріла криза

Казна та Політика
4437
В шоколадній війні Росії з Україною Кремль вже зазнав геополітичної поразки. Як ми повідомляли, слідом за Москвою, якій не сподобався шоколад «Рошен», в цю війну на першому етапі вступили Білорусь, Казахстан, Таджикистан і Молдова, що теж вирішили вивчити українські цукерки. Але єдиного фронту не вийшло: абсолютно всі потенційні союзники Москви оголосили, що наші солодощі їм сподобалися і ніхто не буде «вимітати» їх зі своїх ринків. Від Кишинева такого кроку можна було очікувати: вони вже кілька років не цікавляться смаками Москви (там до влади прийшла прорумунська коаліція), та й у Душанбе зовсім не збираються вставати по стійці смирно після будь-якого дзвінка з Кремля. Але Мінськ і Астана союзники, які теж зацікавлені у входженні України в МС. Однак…
СВОЯ СОРОЧКА. «У Білорусі та Казахстані розуміють, що МС буде повноцінним тільки з Україною. Але є обережними, тому що усвідомлюють: Москва готова дати Києву преференції за їх рахунок, – розповіло нам джерело в українських дипколах. – Але це не основна причина їх нинішнього демаршу. Мінськ і Астана незадоволені тим, як розподіляються загальні доходи в МС, тому готові підтримувати певні кроки Кремля тільки в обмін на економічні преференції. І, розуміючи свою залежність від Москви, вони іноді шукають привід висловити особливу позицію».
У Москві з такою оцінкою, природно, не згодні. «Це звичайний процес: у нас знайшли щось в українському шоколаді, у них не знайшли, – каже російський політолог Кирило Танаєв. – Це, до речі, свідчить, що всі країни в МС зберігають свій суверенітет». А ось його український колега Кость Бондаренко вважає інакше: «Ми ще раз переконалися, що в МС далеко не все гладко. У Мінську й Астані зрозуміли, що навіть всередині МС зберігаються можливості блокування їхніх товарів: таким же чином завтра російський Держспоживнагляд знайде бензопірен в казахському кумисі або радіоактивне волокно в білоруському текстилі. Виступаючи проти антиукраїнських санкцій, вони страхують на майбутнє себе. Крім цього, у Мінська й Астани є маса приводів бути незадоволеними ситуацією в МС. Згадайте: президент Казахстану Назарбаєв навіть у своєму новорічному виступі заявив, що МС не дає Казахстану того, чого від нього очікували».
ПОЛЕ ДЛЯ ГРИ. На думку джерела в дипколах, протиріччя всередині МС дають можливість Україні зіграти на них: «У цьому плані для нас важливий статус спостерігача: ми будемо знати про всі проекти рішень союзу. І завжди буде можливість заблокувати багато рішень через Білорусь чи Казахстан». Правда, член комітету у закордонних справах Верховної Ради від ПР Микола Солошенко такий підхід не поділяє: «Гра на суперечностях – не найкращий підхід. Тому що сьогодні так зіграєш ти, а завтра так само зіграють проти тебе».
Дмитро Коротков
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас