МЗС Грузії: Росія продовжує окупацію 20% нашої території — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

МЗС Грузії: Росія продовжує окупацію 20% нашої території

Світ
658
Через 5 років після вторгнення Росії на територію Грузії збройні сили Росії ще окупують 20% території цієї країни.
Про це йдеться в заяві МЗС Грузії з нагоди п’ятої річниці російсько-грузинської серпневої війни 2008 року.
Як наголошується в заяві, це грубе порушення фундаментальних принципів міжнародного права, тому що позбавляє міжнародного визнаного права на безпечне, гідне і добровільне повернення сотні тисяч жертв кількох етнічних чисток, в тому числі і 2008 року.
“За допомогою фактичного контролю і військової присутності, а також шляхом активного застосування політичних, військових і економічних важелів, Росія домоглася визнання окупованих регіонів Грузії”, – підкреслюють в МЗС Грузії.
“До цих пір Росія продовжує ігнорувати свої зобов’язання, зазначені в Угоді про припинення бойових дій, підписаній Грузією і Росією 12 серпня 2008 року за посередництва ЄС”, – підкреслюється в заяві.
“Замість того, щоб вивести свої війська на довоєнні позиції, як викладено в Угоді про припинення бойових дій, Росія значно зміцнила свої військові бази, незаконно розміщені в окупованих регіонах Грузії, збільшивши розміщення важкого наступального устаткування і числа військовослужбовців”, – підкреслюється в заяві.
“Незважаючи на агресію Росії в серпні 2008 року і її руйнівну політику, спрямовану проти незалежності Грузії і державності, уряд Грузії хоче поступової нормалізації відносин з Росією, заснованої на принципах суверенітету і територіальної цілісності Грузії в межах її міжнародно-визнаних кордонів”, – йдеться в заяві.
У МЗС Грузії відзначають, що з метою створення сприятливих умов для поліпшення напружених відносин з Москвою Грузія ввела ряд конкретних важливих ініціатив, але, незважаючи на певну ступінь позитивної динаміки у сферах економічного та гуманітарного співробітництва, “Москва ще більше активізувала свою провокаційну політику, спрямовану на дестабілізацію ситуації в Грузії”.
“Російська сторона відновила процес установки парканів з колючим дротом і заклала по лінії окупації в Цхінвалі і Абхазії, що повністю порушує міжнародне публічне право, а також порушує права людини. Розширення зони окупації, встановлення огорож і обладнання на території Грузії відкрито порушує суверенітет Грузії, територіальну цілісність”, – підкреслюють в Грузії.
За матеріалами:
Українська правда
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас