Експерт: у 2013 році резерви НБУ не впадуть нижче $ 20 млрд — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерт: у 2013 році резерви НБУ не впадуть нижче $ 20 млрд

Казна та Політика
696
Поліпшення ситуації на зовнішніх ринках відіб’ється на українській економіці, зокрема, на золотовалютних резервах. Таку думку висловив колишній урядовий секретар, екс-радник голови НБУ Віктор Лисицький.
“Якщо взяти динаміку останніх місяців і прогнози на найближчі, то ситуація в Європі, а відповідно в Україні, буде поліпшуватися. Ми країна з відкритою економікою, тому ситуація на зовнішніх ринках прямо впливає на економічні події в Україні. Якщо подивитися на платіжний баланс за півроку, то тут очевидні поліпшення. Це забезпечено за рахунок припливу грошей в реальний сектор економіки в результаті зовнішніх позик”, – відзначає він.
У той же час, за його словами, поліпшення економічної ситуації відіб’ється на показниках золотовалютних резервів.
“Давайте не забувати, що в цьому році ми виплачуємо рекордну суму за зовнішніми боргами. Звичайно, це відбивається на падінні золотовалютних резервів. Однак ми бачимо й іншу тенденцію. Міністерство фінансів з початку року досить успішно виходить на зовнішні ринки позик. І, до речі, відсоток позик все знижується”, – додав експерт.
Лисицький прогнозує, що до кінця року Мінфін зможе залучити до десяти мільярдів доларів.
“Це в свою чергу підтримає золотовалютні резерви. Упевнений, що на кінець року вони не впадуть нижче 20 мільярдів”, – резюмував економіст.
Нагадаємо, що 7 серпня НБУ проведе черговий переказ коштів на 572 млн доларів в рахунок сплати боргу перед МВФ.
На початок липня обсяг ЗВР склав 23,14 млрд доларів.
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас