У Польщі фермери протестують проти дешевого українського рапсу - ЗМІ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Польщі фермери протестують проти дешевого українського рапсу - ЗМІ

Аграрний ринок
1386
У Польщі проходять протести проти ввезення великої кількості дешевого рапсу з України.
Зокрема, з понеділка, польські землероби з околиць міста Грудзьондз Куявсько-Поморського воєводства відновлять протести (блокування місцевої автостради) проти того, що до Польщі, на їх думку, завозиться велика кількість дешевого рапсу.
За їх словами, це призводить до того, що виробляти цю масляну рослину в Польщі вже не вигідно. Крім того, польські фермери підозрюють, що ріпак, завезений з України до Польщі, виробляється в районі Чорнобиля.
Наприкінці минулого тижня лідер польської опозиції Ярослав Качиньський звинуватив уряд у тому, що факт падіння ціни на ріпак його не цікавить і що уряд, у цій складній ситуації, не допомагає фермерам. За словами політика, ця ситуація може бути пов’язана з імпортом з України.
«Я Вам нагадаю події 2008 р., коли саме імпорт з України привів до різкого зниження цін і хтось на цьому пізніше заробив. І питання, хто на цьому заробляє, це питання, яке потрібно задавати, воно повинне зацікавити ЗМІ, це треба з’ясувати», – зазначав керівник партії Право і Справедливість.
На слова Качиньського відреагувало видання Gazeta Wyborcza. У статті наголошується, що зниження цін на рільничі продукти, в тому числі і на ріпак, виникло на світових ринках не тому, що «хтось» привозить ріпак з України, а тому, що у всіх країнах високий урожай. У Польщі, зокрема, цього року очікується рекордний урожай ріпаку.
Як пише видання, на рівень цін на цю та інші сільськогосподарські культури в Європі головним чином впливає рільнича біржа Mastiff в Парижі.
Нагадаємо, раніше на цьому тижні повідомлялося, що врожай зерна в Україні може поставити новий історичний рекорд. Згідно з прогнозом Міністерства аграрної політики та продовольства України, показник в поточному році може досягти 57,1 млн тонн при внутрішній потребі 28,4 млн тонн.
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас