Завтра набуде чинності закон про векселі — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Завтра набуде чинності закон про векселі

Казна та Політика
1052
В Україні опубліковано закон № 391-VII, який дозволяє Кабміну випускати п’ятирічні векселі з прибутковістю до 5%. Текст закону опублікований у виданні “Голос України”. Закон набирає чинності завтра, 27 липня.
Нагадаємо, 4 липня Верховна Рада України (ВР) прийняла в першому читанні за основу і в цілому законопроект № 2290а, ініційований народним депутатом від Партії регіонів Валерієм Омельченко, яким пропонується реструктуризувати в бюджеті 2013 р. фактичну заборгованість за допомогою казначейських векселів прибутковістю до 5% . За проект закону “Про внесення змін до закону України “Про Державний бюджет України на 2013 рік” (щодо реструктуризації бюджетної заборгованості)” проголосували 244 народні депутати з мінімально необхідних 226.
Зазначимо, в тому числі законопроект підтримав народний депутат від “Батьківщини” Василь Кравчук, за що був виключений з фракції. Опозиція активно виступала проти прийняття цього закону і раз їй навіть вдалося провалити голосування. Лідер фракції “Батьківщина” у парламенті Арсеній Яценюк навіть звертався до Президента з проханням ветувати закон. Також з проханням ветувати закон до Януковича зверталася Федерація роботодавців України.
Відповідно до закону, пропонується надати право Кабінету міністрів реструктуризувати фактичну бюджетну заборгованість за визначеними ним видатками державного бюджету, яка виникла станом на 1 січня 2013 р. в установлених ним обсягах, шляхом видачі фінансових казначейських векселів терміном обігу до 5 років, з прибутковістю 5%.
Право видачі таких векселів надається органам, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, на підставі отриманих висновків відповідних органів державної податкової служби із зазначенням сум податку на додану вартість, що підлягають відшкодуванню з бюджету, за заявою платників податків видавати їм зазначені у висновках суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість шляхом видачі фінансових казначейських векселів відповідно до порядку, визначеного Кабінетом міністрів України.
Порядок видачі, обігу, погашення та стягнення за фінансовими банківськими векселями затверджується Національним банком України, а порядок видачі, обігу та погашення фінансових казначейських векселів, що випускаються центральним органом виконавчої влади, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, затверджується Кабінетом міністрів України відповідно до закону про Державний бюджет на відповідний рік.
Уточнюється, що фінансовий казначейський вексель видається у документарній формі або у формі електронного документа, а також визначається порядок підписання векселя, складеного у формі електронного документа. При цьому пропонується визначити, що видача фінансових казначейських векселів України є частиною бюджетного процесу і не підлягає регулюванню Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
З 1 січня 2013 р. набрали чинності положення закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення адміністрування податків і зборів”, які передбачають введення фінансового векселя для оформлення бюджетної заборгованості.
Незважаючи на активний опір опозиції, експерти відзначали, що введення фінансових казначейських векселів допоможе частково зняти навантаження з бюджету, а також дещо спростити повернення ПДВ. “Фінансовий вексель може бути борговим інструментом, свого роду – допомога грошам. Цей інструмент допоможе зняти частину навантаження з бюджету з повернення ПДВ. Зараз держава повинна продемонструвати готовність реально погашати ці векселі, тоді вони будуть цікаві і для фінансового сектора”, – зазначив виконавчий директор центру соціально-економічних досліджень CASE-Ukraine Дмитро Боярчук.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас