Серед 32 країн Європи найдорожчий бензин в Норвегії — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Серед 32 країн Європи найдорожчий бензин в Норвегії

Енергетика
1160
На початок липня поточного року автомобільний бензин серед 32 країн Європи за найбільш високими цінами продавався в Норвегії, а найдешевше – у Білорусі.
Про це свідчить рейтинг країн за цінами на бензин, підготовлений експертами РИА Рейтинг станом на початок другого півріччя 2013 року.
За даними експертів, у першому півріччі 2013 вартість бензину в країнах Європи змінювалася різноспрямовано, хоча ближче до середини року зниження цін на паливо слідом за падінням нафтових цін почалося практично повсюдно. У тому числі спад відбувся в країнах Митного союзу, таким чином, співвідношення цін в Казахстані, Росії і Білорусії та цін в ЄС залишилося практично незмінним.
Аналітики встановили, що перше місце в рейтингу утримує нафтовидобувна Норвегія. Вартість 95-го бензину в країні на початок липня 2013 року, виходячи з офіційних даних, в середньому склала $ 2,6 за літр.
На другому місці рейтингу знаходиться Італія з її набором економічних проблем – $ 2,47 за літр бензину. У першу трійку лідерів по дорожнечі бензину на початок другого півріччя увійшов і ведучий нафтотрейдер Європи – Нідерланди. Вартість 95-го бензину в цій державі на початок липня склала $ 2,46 за літр.
Також стало відомо, що в хвості рейтингу розташувалися держави Митного союзу. Замикає рейтинг Республіка Білорусь, де за оцінками експертів, літр 95-го бензину коштував 29,0 руб. ($ 0,97). Варто відзначити, що ціни на паливо в цій країні регулюються державою. На другому з кінця місці в рейтингу знаходиться нафтовидобувний Казахстан з вартістю бензину на рівні 30,2 руб. ($ 1). Росія з середньою ціною на 95-й бензин на рівні 31,0 руб. ($ 1,03) займає 30-е місце в рейтингу.
За цінами на дизельне паливо в першу трійку рейтингу на початок першого півріччя входять Норвегія – $ 2,33 за літр, Швеція з $ 2,32 і Італія з $ 3,31. Найдешевше дизельне паливо як і раніше в Казахстані, Республіці Білорусь та Росії.
Також стало відомо, що найбільше зростання цін на бензин в Європі в січні-червні 2013 року спостерігався в Норвегії, Болгарії та Фінляндії – на 2% з початку року. Росія по росту цін у першому півріччі з підвищенням в 0,8% зайняла 6 місце. При цьому на 4% знизилися ціни на бензин з октановим числом 95 у Великобританії і Польщі, більш ніж на 3% у Литві.
У деяких країнах Європи дизельне паливо обходиться дорожче бензину. Найбільше перевищення ціни дизельного палива над вартістю бензину відзначено у Великобританії, а також у Румунії та Болгарії. Разом з тим, найбільше перевищення ціни бензину над ціною дизельного палива відзначено в Нідерландах (на $ 0,47 за літр), Данії та Греції.
На середню “чисту” (після вирахування податків та соціальних виплат) заробітну плату, за оцінкою експертів, найбільше бензину можуть собі дозволити придбати як і раніше громадяни Люксембургу – 2,3 тис. літрів на місяць. На другому місці знаходиться Норвегія, жителі якої на наявні в їх розпорядженні доходи можуть купити 2,2 тис. літрів палива на місяць. Замикає трійку країн з найбільш доступним для населення бензином Великобританія.
Крім вищесказаного варто звернути увагу на ситуацію з бензином в Україні. Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що Міністерство інфраструктури України знову лобіює підвищення акцизів на паливо. У міністерстві вважають, що для поліпшення якості українських доріг, показники акцизів необхідно підвищити до мінімального європейського рівня. Проте, будь-яке підвищення акцизних ставок підніме роздрібні ціни, нагадують експерти.
За матеріалами:
РІА Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас