Уряд очікує відновлення економічного зростання - Арбузов — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Уряд очікує відновлення економічного зростання - Арбузов

Казна та Політика
1038
Поліпшення ситуації на зовнішніх ринках, а також хороший урожай дають підстави сподіватися на відновлення економічного зростання в Україні.
Про це перший віце-прем’єр-міністр України Сергій Арбузов заявив на засіданні Кабінету міністрів.
«Уряд очікує відновлення економічного зростання. Бюджет отримає адекватні додаткові надходження. Наша впевненість обгрунтована такими факторами: по-перше, ми очікуємо певне поліпшення ситуації на зовнішніх ринках і це буде сприяти розширенню експорту, і дасть позитивну динаміку для розвитку більшості видів економічної діяльності – промисловості, транспорту і торгівлі. По-друге, очікується, що Україна збере рекордний врожай”, – сказав Арбузов. При цьому він зазначив, що погодні умови поточного року сприяли збільшенню врожаю майже на третину. А в перспективі Україна планує підвищити врожай до 60 млн тонн зернових, половина з яких буде йти на експорт.
Як повідомлялося, промвиробництво в Україні в червні 2013 року, порівняно з червнем 2012 року, скоротилося на 5,7%, по відношенню до травня 2013 зафіксовано зростання промвиробництва на 1,6%, у першому півріччі 2013 року, порівняно з першим півріччям минулого року, падіння промвиробництва склало 5,3%.
На початку травня Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) в огляді регіональних економічних перспектив спрогнозував незначне уповільнення (-0,5%) зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України в 2013 році.
У квітні поточного року Світовий банк (СБ) переглянув у бік погіршення прогноз зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України в поточному році до 1% з 3,5% (номінальний ВВП на кінець року – 1,551 трлн грн).
При цьому, згідно з прогнозом Світового банку, в 2014 році можливе поліпшення ситуації на зовнішніх ринках, в результаті чого зростання ВВП України в 2014 році очікується на рівні 3%. На 2015 рік експерти Світового банку прогнозують зростання ВВП країни на рівні 4%.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас