Аftershock: експорт товарів з України в Беліз виріс на 132377,9% — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Аftershock: експорт товарів з України в Беліз виріс на 132377,9%

Особисті фінанси
2455
На ринку офшорних юрисдикцій, після ситуації на Кіпрі відбувається значний перерозподіл потоків, говориться у квартальному економічному прогнозі Ukrainian Economic Trends Forecast на III квартал 2013 року, підготовленому аналітичною групою Da Vinci AG.
Як пояснили Корреспондент.biz аналітики, українські компанії активно освоюють латиноамериканський і африканський напрямки. Зокрема, експорт до Панами зріс на 277,4%, на Сейшелові острови – на 1902%, в Маршаллові острови – на 3177,8%, в БВО – на 28,9%.
Аналітики також звертають увагу на зростання українського експорту в країни з більш лояльним фіскальним законодавством, які часто використовуються українським бізнесом для відповідних схем, а саме Нідерланди (+66,2%) і Швейцарія (+20,6%).
“Найбільшою популярністю серед подібних офшорів користується Беліз. Експорт товарів в цю країну зріс на 132377,9%. Його обсяг вже перевищив експорт України в такі європейські країни як Німеччина, Великобританія, Іспанія”, – наголошується в документі.
Аналітики вважають, що уряд поки не має суттєвої можливості вплинути на ситуацію, але, незважаючи на домовленості про обмін інформацією з податкових питань і заплановане підписання аналогічних угод, експорт, який можна віднести до фіктивного продовжує зростати.
“Нова система контролю трансфертного ціноутворення зможе дати можливість контролювати найбільш одіозні угоди і таким чином збільшити надходження до бюджету. Але говорити про ефективність нової системи можна буде тільки після встановлення єдиних правил гри для всіх суб’єктів ЗЕД, а також від судової практики”, – наголошується в прогнозі.
Як повідомлялося, українські депутати з другої спроби змогли схвалити нову конвенцію України з Кіпром про уникнення подвійного оподаткування. Тепер замість нульових ставок острівні компанії, які отримували роялті та дивіденди в Україні, будуть виплачувати від 5% до 15%. Юристи вказують, що новий договір не змусить бізнес вивести активи з Кіпру.
За матеріалами:
Корреспондент.net
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас