Проїзд у київському метро має коштувати 3,5 грн, але поки ціни рости не будуть, - Попов — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Проїзд у київському метро має коштувати 3,5 грн, але поки ціни рости не будуть, - Попов

Казна та Політика
343
Економічно обгрунтована вартість проїзду в київському метро є 3,5 грн за поїздку, однак найближчим часом київська влада не підніматиме ціну до цієї позначки. Про це в ході сьогоднішнього візиту на будівництво станції метро “Теремки” заявив голова КМДА Олександр Попов.
“Економічно обгрунтованим є тариф… близько 3,5 грн. І він такий вже як мінімум більше року, адже зарплати ростуть, енергоносії (їх вартість) зростають, є зношеність парку і шляхів і все це потребує капітальних вкладеннях. Тому, звичайно потреба така існує. Але ми стримуємо зростання цін на всі види громадського транспорту, враховуючи непросту соціальну ситуацію, яка є. І пробуємо збалансувати це іншими витратами, які надаємо метрополітену”, – сказав Попов.
“Найближчим часом питання так (про підвищення ціни на проїзд у метро вдвічі) не стоїть, але колись його треба буде вирішувати”, – додав Попов.
Крім того, Попов повідомив, що київська влада реалізовує програму оновлення поїздів метро, ​​в рамках якої “протягом року ми отримаємо приблизно 120-130 нових вагонів”.
Останнім часом тема вартості проїзду в громадському транспорті столиці піднімається постійно. Але чиновники заявляють, що ціни рости не будуть, не дивлячись на те, що місто дотує кожну поїздку в метро.
Нагадаємо, що збиток КП “Київський метрополітен” за I квартал 2013 р. порівняно з аналогічним періодом 2012 р. виріс на 18,1% і склав 106,8 млн грн.
Незважаючи на складну економічну ситуацію, в метрополітені виношують багато планів з модернізації та впровадження нових технологій. Так, до 2025 р. планують побудувати 30 нових станцій. На цей рік заплановано відкриття станції “Теремки”. За даними голови КМДА Олександра Попова, будівництво однієї станції та прокладання 1200 метрів самої колії на сьогоднішній день коштує приблизно до 800 млн грн.
Транспортна мережа Київського метрополітену на даний момент складається з 3 ліній, 50 станцій з експлуатаційною довжиною ліній 65,18 км. Питома вага пасажироперевезень Київським метрополітеном у загальному обсязі перевезень усіма видами міського пасажирського транспорту становить понад 50%. За день метрополітен перевозить в середньому 1,3 млн осіб.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас