Український мільярдер купує 2 норвезьких суднобудівельних заводи — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Український мільярдер купує 2 норвезьких суднобудівельних заводи

Особисті фінанси
1228
ЗАТ “Суднобудівний завод “Залив”(Керч, АРК) і норвезька Bergen Group ASA підписали угоду про створення нової акціонерної компанії, 51% акцій якої володітиме “Залив”, що придбає за $ 18,2 млн суднобудівні заводи групи Frosen і BMV.
Згідно з офіційним повідомленням Bergen Group ASA на фондовій біржі Осло, після завершення угоди обидва акціонера спільно внесуть $ 8,36 млн (50 млн крон) в оборотний капітал нової компанії для подальшого розвитку.
Компанія також отримає $ 40 млн для фінансування будівництва суден.
Закриття угоди планується до кінця поточного року після узгодження з антимонопольними органами і третіми сторонами.
Очікується, що створення об’єднаної компанії дозволить Bergen Group ASA вирішити фінансові проблеми збиткового суднобудівного підрозділу. Для українського суднозаводу – це можливість розширення присутності на нових ринках, наголошується в повідомленні.
Bergen Group ASA створена в 2002 році в результаті злиття більш 20 компаній. Основні напрямки спеціалізації – офшорні послуги, суднобудування, сервісні послуги.
За підсумками 2012 року Bergen Group скоротила операційний виторг на 7,1% – до NOK3,47 млрд ($ 582,3 млн за поточним курсом). Її негативна EBITDA склала NOK424 млн ($ 71,2 млн), тоді як роком раніше цей показник був позитивним – NOK204 млн. Чистий збиток норвезької компанії в минулому році збільшився в 6,4 рази – до NOK694 млн ($ 116,5 млн).
ВАТ “Суднобудівний завод “Залив”- одне з провідних суднобудівних підприємств у Східній Європі. Спеціалізується на будівництві танкерів, хімо-і контейнеровозів, бурових платформ для видобутку нафти і газу. З 1992 року і по даний час будує судна на експорт.
У загальному обсязі реалізації частка експорту підприємства становить більше 95%. Основні замовники – Норвегія, Нідерланди.
Власником суднозаводу “Залив” є бізнесмен Костянтин Жеваго.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас