Україні вперше вдалося уникнути сезонного зниження цін на молоко — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україні вперше вдалося уникнути сезонного зниження цін на молоко

Аграрний ринок
554
За даними Держкомстату, за шість місяців 2013 року в Україні було вироблено 5,5 млн. т молока, що майже відповідає обсягам попереднього року, зростання виробництва склало лише 0,6%. Сезонність виробництва усе ж залишається досить високою, адже нинішні червневі обсяги в два рази перевищили обсяги виробництва в січні і склали 1,2 млн. т. Однак це не мало значного впливу на ціни, які протягом усього часу залишалися на досить високому рівні, повідомляють в асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ).
У червні 2013 року закупівельні ціни на молоко від сільгосппідприємств склали 3,70-4,50 грн./кг. залежно від якості, і були на 32-37% вище ціни попереднього року. У 2012 році, внаслідок зростання виробництва молока як в Україні, так і в світі, ціни на молоко в літні місяці стрімко знизилися і були на рівні 2,80-3,20 грн./кг., що навіть нижче цін 2011 року. Тому рентабельність виробництва молока в 2012 році була досить низькою. Цього року ситуація з цінами на молоко досить сприятлива, однак відбулося зростання вартості концентрованих кормів. Особливо це стосується соєвого шроту, ціна на який, внаслідок дефіциту, зараз становить близько 5750 грн./т., що на 25% вище ціни минулого року. Зі збором врожаю ціни на корми повинні урівноважитися.
“Причиною стабільних і високих закупівельних цін на молоко в Україні стало зростання світових цін у зв’язку зі скороченням виробництва в основних країнах-експортерах молочної продукції, таких як Нова Зеландія і США. Даний рівень цін дозволить українським фермерам дещо підвищити свої доходи, а також компенсувати зростання вартості концентрованих кормів”, – пояснила експерт аграрних ринків Аліна Жарко.
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас