Нафтогазу для закачування газу в підземні сховища необхідно знайти мінімум $ 2 млрд - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Нафтогазу для закачування газу в підземні сховища необхідно знайти мінімум $ 2 млрд - експерт

Енергетика
290
Національній акціонерній компанії «Нафтогаз України» для здійснення закачування природного газу в підземні сховища для гарантування власного споживання і транзиту до Європи в зимовий період необхідно знайти мінімум 2 млрд дол.
Про це повідомив старший аналітик Dragon Capital Денис Саква.
«До початку опалювального сезону Україні треба буде закачати як мінімум 8 млрд куб. м газу, щоб довести його обсяг у сховищах до 15 млрд. При поточному рівні цін, це близько 3,2 млрд доларів. У «Нафтогазу» зараз є 1 млрд доларів, отриманий від «Газпрому» у вигляді передоплати. Решту 2 млрд треба буде шукати з інших джерел», – повідомив експерт.
Також він зазначив, що 15 млрд у сховищах – це мінімальний рівень, який дає «маленький» простір для маневру у разі різкого падіння температури взимку в Європі і Україні.
Як раніше повідомлялося, за словами заступника міністра енергетики та вугільної промисловості Сергія Чеха, Україна вже приступила до закачування газу в підземні сховища для гарантування власного споживання і транзиту до Європи в зимовий період.
Україна до початку опалювального сезону планує закачати в підземні газові сховища щонайменше 14-16 млрд кубометрів газу.
В цей же час в «Газпромі» заявляють, що в українських ПСГ до початку осінньо-зимового сезону має бути більше 19 млрд кубометрів газу для забезпечення транзиту в ЄС.
У свою чергу міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький заявив, що 14 мільярдів кубометрів – це той ресурс, який дозволяє безболісно транспортувати і забезпечувати технологічний режим транспортування природного газу в ЄС.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас