На осінь нам ліквідності вистачить - банкір — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

На осінь нам ліквідності вистачить - банкір

Кредит&Депозит
1387
Ймовірність зниження процентних ставок за кредитами до кінця 2013 року вкрай мала, незважаючи на те, що ліквідність банків зростає за рахунок приросту депозитів.
Про це заявив глава правління «Райффайзен Банку Аваль» Володимир Лавренчук.
«Цього року зростають вклади населення. Це означає і зростання ліквідності банківської системи. На осінь нам ліквідності вистачить. Це позитив. Але негатив – високі процентні ставки. І очікування зниження ставок до кінця 2013 року і на 2014 рік дещо передчасні. Навіть при цій ліквідності», – сказав Лавренчук.
При цьому він уточнив, що основна причина ситуації, що склалася – висока частка проблемних кредитів, що негативно впливає на інвесторів.
«Високим є рівень проблемних кредитів. Це негативно впливає на інвесторів», – сказав Лавренчук.
Разом з тим, він звернув увагу, що і зростання ставок за депозитами чекати не варто. «Ставки за депозитами 15-17% – це ненормально при нульовій інфляції. Що ж до кредитних ставок, то традиційно на осінь завжди ставки піднімалися. Ми можемо очікувати на осінь зростання на 1-2 процентних пункти. Радикального зростання не очікуємо, але і зниження не чекаємо», – сказав Лавренчук.
Як повідомлялося, обсяг монетарної бази за червень збільшився на 1,8% (з початку року – на 8,0%), до 275,7 млрд грн, грошова маса за цей період зросла на 1,6% (з початку року – на 7,9%), до 834,5 млрд грн. Загальний обсяг залишків банківських депозитів у червні зріс на 1,2% (з початку року – на 7,8%), до 612,4 млрд грн, виключно за рахунок приросту залишків коштів у національній валюті. Загальний обсяг залишків за кредитами у червні зріс на 0,9% (з початку року – на 2,9%) – до 832,5 млрд грн, що було обумовлено приростом залишків за кредитами в національній валюті.
Середньозважена процентна ставка за залученими вкладами фізичних осіб у національній та іноземній валютах у другому кварталі 2013 року склала 16,51% і 6,64% річних, відповідно.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас