МВФ закликає ЄЦБ до подальшого зниження ставок і інших стимулів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

МВФ закликає ЄЦБ до подальшого зниження ставок і інших стимулів

Казна та Політика
129
Відкладаючи прийняття активних заходів у відповідь на кризу, влада єврозони ризикує повернути регіон до фінансових і економічних стресів на тлі тривалої рецесії, вважають експерти Міжнародного валютного фонду (МВФ).
“Відцентрові сили в єврозоні залишаються серйозними, і вони стримують економічне зростання”, – йдеться в огляді МВФ по єврозоні.
На думку експертів фонду, Європейському центральному банку (ЄЦБ) слід підштовхнути до зростання попит за рахунок додаткового кредитно-грошового стимулювання.
“Подальше зниження ставок, у тому числі ставки по депозитах до негативного рівня, підтримає попит по всій єврозоні і вирішить проблему дефляційного тиску”, – наголошується в огляді.
Крім цього, ЄЦБ слід використовувати й інші інструменти, що знаходяться в його розпорядженні, у тому числі надання банкам нової порції довгострокових кредитів або прямий викуп приватних активів, що дозволить знизити вартість запозичення для компаній малого і середнього бізнесу в проблемних країнах, включаючи Іспанію та Італію, відзначають аналітики МВФ.
Глава ЄЦБ Маріо Драгі, виступаючи в Європарламенті в понеділок, заявив, що робить все можливе для стимулювання кредитування в приватному секторі, але не може змусити комерційні банки нарощувати кредитування.
“У ЄЦБ немає прямого механізму, щоб змусити банки кредитувати малий бізнес”, – зазначив він.
Драгі також підтвердив, що Центробанк має намір зберігати стимулюючу політику стільки, скільки це буде необхідно.
Експерти МВФ вважають, що європейським країнам слід прискорити реалізацію плану створення банківського союзу, а також провести рекапіталізацію слабких банків за рахунок фондів єврозони.
МВФ також закликає єврозону зосередити всі повноваження щодо згортання діяльності “поганих” банків в одних руках. Будь-який компроміс, який залишає хоч якісь повноваження національним регуляторам, несе в собі серйозні ризики, відзначається в огляді.
На думку аналітиків фонду, скоординовані і активні дії європейських держав підштовхнуть економіку регіону до вкрай необхідного зростання.
“При рекордно високому безробітті, особливо серед молоді, існує ризик шкоди для економічного зростання та політичної підтримки реформ”, – йдеться в огляді.
Поступовий підхід до вирішення проблем в Європі може підірвати довіру і піддасть регіон новим стресам, вважають експерти МВФ.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас