Інфляція в Україні повернеться восени - експерти — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Інфляція в Україні повернеться восени - експерти

Казна та Політика
1348
Зростання індексу споживчих цін в Україні почнеться восени поточного року, вважають опитані експерти.
За словами керівника аналітичного підрозділу групи «Інвестиційний Капітал Україна» Олександра Вальчишена, попит на продукцію ключових експортно-орієнтованих галузей України продовжує падати, внутрішній попит також залишається слабким. «Статистика зайнятості населення говорить про те, що кількість зайнятих в економіці України досі не повернулася до рівня докризових 2007-2008 років, і якщо враховувати інформацію по всіх секторах економіки, продовжує скорочуватися. Таким чином, в Україні низькі показники інфляції не є підтвердженням переходу на нову економіку, а свідченням плачевного стану економіки», – говорить експерт.
Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко прогнозує невелику дефляцію в липні і серпні, а у вересні – значне зростання цін. «По-перше, швидше за все, за рахунок фінансових векселів збільшиться кількість вільних грошей в обігу у бізнесу, а це буде сигналом до зростання виробництва і зростанню заробітної плати. По-друге, традиційно наприкінці року робиться емісія гривні і максимально погашаються борги по бюджету, в тому числі і місцевим бюджетам. Все це і буде стимулювати інфляцію в кінці року», – вважає експерт.
За прогнозами аналітиків “Першого українського міжнародного банку”, наведеним в аналітичному огляді споживча інфляція в 2013 році складе 0,9%, а ціни виробників промпродукції зростуть на 7,5%.
Як повідомлялося, інфляція в Україні в червні 2013 року в порівнянні з травнем становила 0%, у річному вираженні (проти червня 2012 року) зафіксована дефляція в розмірі 0,1%, з початку 2013 року, (червень 2013 до грудня 2012 року) інфляція склала 0,2%.
Україна завершила 2012 рік з дефляцією 0,2%, при цьому зниження споживчих цін за підсумками року було зафіксовано вперше з 2002 року.
Державний бюджет України на 2013 рік розрахований, виходячи з прогнозних макроекономічних показників річної інфляції (грудень до грудня) в 4,8%, граничного дефіциту держбюджету в 3,2% ВВП і темпів зростання ВВП в 3,4%.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас