Ставки в Європі залишаться низькими надовго - глава ЄЦБ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ставки в Європі залишаться низькими надовго - глава ЄЦБ

Казна та Політика
202
Процентні ставки Європейського центрального банку (ЄЦБ) залишаться на поточному низькому рівні або близько нього протягом тривалого періоду часу, заявив голова ЄЦБ Маріо Драгі в ході прес-конференції за підсумками минулого засідання.
На цьому засіданні ЄЦБ зберіг базову процентну ставку без зміни на рекордно низькому рівні 0,5%.
Заява Драгі про стягнення ставок на низькому рівні протягом тривалого часу є новацією для ЄЦБ і відображає – як за формою, так і по суті – формулювання, що використовувалася Федеральним резервом США до переходу до прогнозування процентних ставок його керівниками.
Сам Драгі назвав цей крок безпрецедентним і звернув особливу увагу на те, що рішення всіх 23 керівників ЄЦБ про необхідність вказівок про рівень процентних ставок у майбутньому було одноголосним, хоча обговорювалися різні варіанти форми таких вказівок.
У цілому ринок чекав від липневого засідання ЄЦБ і прес-конференції Драгі прояснення подальшої політики і процентних ставок. Заяви глави ЦБ негативно позначилися на євро, падіння якого до долара короткочасно посилилося з 0,2% до 0,6%, але підтримали зростання на ринках акцій і облігацій.
Драгі знову пообіцяв, що ЄЦБ буде дотримуватися стимулюючої грошово-кредитної політики стільки, скільки буде потрібно для відновлення економіки валютного блоку. Політика ЄЦБ повинна підтримувати внутрішній попит в єврозоні, зазначив він.
Грошово-кредитна політика “забезпечить підтримку та відновлення економічної активності в єврозоні до кінця цього року і в 2014 році”, вважає глава ЄЦБ.
В даний час для економіки єврозони переважають знижувальні ризики, тоді як інфляційні ризики в цілому збалансовані, додав він. Разом з тим ослаблення зростання економіки може представляти знижувальні ризики для інфляції, вважає глава ЄЦБ. Споживчі ціни можуть коливатися протягом поточного року, але інфляційні очікування на середньострокову перспективу залишаються стабільними.
Голова центробанку єврозони відзначив поліпшення ситуації з фондуванням в банківському секторі і підкреслив необхідність додаткового посилення стійкості банків. При цьому він знову закликав країни ЄС прискорити вихід на єдиний контроль і нагляд у банківському секторі – ці повноваження повинні бути передані ЄЦБ в рамках створення банківського союзу.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас