Асоціація з ЄС може призвести до підвищення цін на вітчизняні товари, - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Асоціація з ЄС може призвести до підвищення цін на вітчизняні товари, - експерт

Казна та Політика
1305
Впровадження в Україні високих стандартів якості на товари в рамках підписання Угоди про Асоціацію (УА) з Євросоюзом може привести до підвищення цін на них. Про це в ході публічних дебатів, присвячених обговоренню економічних наслідків підписання УА між Україною і ЄС, заявила директор з наукової роботи Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Вероніка Мовчан.
«Впровадження високих стандартів якості у виробництві призведе до поліпшення якості товарів і, відповідно, до збільшення їх вартості в короткостроковій перспективі», – сказала вона.
На думку Мовчан, через посилення захисту прав інтелектуальної власності, що також передбачається УА, зросте вартість товарів, в яких є інтелектуальна складова. «Припинення використання неліцензійного обладнання, а також зникнення товарів, завезених без відповідної ліцензії, призведе до підвищення цін на товари, захищені цим правом», – підкреслила експерт.
Вона зазначила, що, через скасування субсидій ЄС на сільськогосподарську продукцію, можуть подорожчати відповідні продукти. Також, за її словами, внаслідок підписання УА, не варто очікувати зниження цін на імпортні автомобілі. Вартість на них, вважає експерт, може знизитися лише через 10-15 років після підписання УА.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас