Підвищення фінансової грамотності населення залучить заощадження українців і знизить процентні ставки по кредитах - банкіри — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Підвищення фінансової грамотності населення залучить заощадження українців і знизить процентні ставки по кредитах - банкіри

Кредит&Депозит
966
Підвищення фінансової грамотності населення дозволить залучити заощадження українців для розвитку банківської системи, яка потребує додаткових ресурсів, заявили банкіри.
Як повідомив виконавчий директор Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Сергій Мамедов, такі висновки були зроблені на підставі проведеного компанією KfW соціологічного опитування.
Згідно з опитуванням, українські жінки економніші чоловіків. Регулярно заощадження роблять 16% жінок і лише 13% чоловіків. В цілому 15% українців регулярно зберігають гроші і 25% – час від часу. Близько 44% населення зберігає вільні гроші в безготівковій формі, 25% витрачають гроші на продовольчі товари, 3,4% – купують валюту, 2,1% – займають друзям і родичам, 0,3% – вкладають в золото або ювелірні вироби.
З переліку фінансових послуг, за даними опитування, найбільш цікавими для українців залишаються споживчі кредити -13%, депозити – 8%, банківська платіжна карта -7,4%, пропозиції недержавних пенсійних фондів – 5,6%, поточний банківський рахунок – 5,6%.
Опитування показало, що 13,4% українців мало знають про гроші і про те, як робити заощадження. Даний рівень характерний для всіх вікових груп від 16 і старше 60 років, незалежно від освіти та зайнятості.
«При збільшенні рівня фінансової грамотності населення грошові потоки будуть спрямовані в банківську систему, відповідно – в економіку країни. Це призведе до зниження процентних ставок, у тому числі і за кредитами», – сказав Мамедов, зазначивши, що за даними експерта 40-60 млрд дол знаходиться на руках у населення за рамками офіційної фінансової системи.
Заступник голови Національного банку України Валерій Прохоренко повідомив на прес-конференції, що план заходів підвищення фінансової грамотності населення на 2013 рік є частиною стратегічної програми розвитку банківської системи на 5 років.
«Рівень фінансової грамотності знаходиться не на тому рівні, який би задовольняв банківську систему на даному етапі розвитку країни», – сказав Прохоренко.
«Ми хочемо у співпраці з НАБУ і НБУ допомогти переосмислити ставлення українців до банківських вкладів і простимулювати їх зберігати свої заощадження в банках», – заявив директор бюро GfK в Києві Гуннар Вельцхольц. Як приклад він повідомив, що в Німеччині велика частина німців довіряє банківськими вкладами і 60% населення Німеччини регулярно роблять заощадження.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас