10% імпорту газу в 2013 році Україна отримає за рахунок реверсних поставок - Міненергетики — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

10% імпорту газу в 2013 році Україна отримає за рахунок реверсних поставок - Міненергетики

Енергетика
258
Реверсні поставки газу в Україну в 2013 р. складуть 10% від загального імпорту. Про це сьогодні на брифінгу повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький.
“В цілому реверсні поставки в 2013 р. повинні скласти приблизно 10% від загального імпорту газу в Україну. Обробка реверсу ведеться за чотирма напрямками”, – сказав Ставицький.
При цьому реверсні поставки газу з Польщі в Україну складуть 1,8 млрд куб. м газу на рік. “ПАТ “Уктрансгаз” забезпечила технічну можливість прийому газу з боку Польщі з компанією “Газ-Систем” підписано низку доповнень до операторської угоди з транспортування. Ми почали з обсягу 2 млн куб. м на добу, а сьогодні ми вже досягли обсягу приблизно 5 млн куб. м на добу. Це приблизно становитиме 1, 8 млрд куб. м на рік”, – зазначив Ставицький.
Що стосується Угорщини, то, за словами Ставицького, з цієї країни можна транспортувати 5 млрд куб. м газу на рік. “Технічна можливість спочатку становила приблизно 3 млн куб. м на добу. Після проведення необхідних технічних заходів ми вийшли сьогодні на більш ніж 5 млн куб. м на добу, а з 1 серпня цього року ми очікуємо приблизно 12-15 млн куб. м на добу, що складе в рік близько 5 млрд куб. м”, – додав Ставицький.
Крім того, за його словами можна буде транспортувати з Румунії 5 млн куб. м газу на добу. Він додав, що підписаний меморандум про наміри можливого обсягу прийому з боку станції “Теково”.
“Це приблизно становитиме також близько 5 млн куб. М газу на добу. Отже, підсумовуючи, можу сказати, що відкривши 3 і 4 маршрути – Словаччина та Румунія – ми можемо повністю диверсифікувати постачання газу в Україну”, – зазначив Ставицький.
Після укладення угоди зі словацькою компанією Yustrim, зі Словаччини Україна зможе транспортувати близько 20 млрд куб. м газу на рік. “Цій країні приділяється особлива увага, оскільки з її території можливі найбільші обсяги поставки. Завершуються остаточні переговори по словацькому маршруту. Як тільки ми вирішимо це питання, буде зрозуміло, що ми стоїмо на шляху створення хаба на території України”, – заявив Ставицький.
За словами міністра, “ПАТ “Укртрансгаз” запропонувала словацькій компанії Yustrim використовувати один з чотирьох існуючих газопроводів для транспортування газу в Україну.
За його словами, після підписання остаточних угод щодо реверсних поставок з чотирьох країн загальний обсяг складе близько 30 млрд куб. м.
“Якщо скласти всі реверсні маршрути, які ми опрацьовуємо, це буде більше 30 млрд куб. м газу на рік, що дозволить на 100% диверсифікувати постачання природного газу для нашої економіки”, – заявив Ставицький.
Сьогодні Ставицький повідомив, що Україна купує газ у Європі за 340-370 дол. за тис. куб. м, а в Росії – по 400 дол.
Україна в рамках обраної лінії економічної політики, спрямованої на зниження енергозалежності від Росії та її дорогого газу, намагається реалізувати різні енергетичні проекти. Ведуться переговори про закупівлі газу в Азербайджані, Туркменістані. В Одеській області планується будівництво LNG-терміналу, також можливе спільне з Туреччиною будівництво LNG-терміналу на турецькому узбережжі Середземного моря. Реалізуються проекти з видобутку газу на шельфі Чорного і Азовського морів. Заплановані проекти з видобутку сланцевого газу за участю світових лідерів у сфері енергетики – Royal Dutch Shell і Chevron.
Однак поки працює тільки схема реверсних закупівель газу в Європі.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас