У нардепів Балоги і Домбровського відібрали мандати — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У нардепів Балоги і Домбровського відібрали мандати

Особисті фінанси
1085
Голова Верховної Ради Володимир Рибак в ході засідання парламенту оголосив про те, що Павло Балога та Олександр Домбровський позбавлені мандатів народних депутатів.
Спікер повідомив, що зобов’язаний це зробити за рішенням судів. Він доручив апарату Ради анулювати їхні картки для голосування.
Таким чином, Балога і Домбровський перестали бути депутатами, а в їх округах повинні пройти перевибори.
Нагадаємо, юридичні суперечки навколо Павла Балоги та Олександра Домбровського почалися в лютому, коли Вищий адмінсуд позбавив обох депутатів перемоги у своїх округах. Така процедура не передбачена ні в Конституції, ні в законах України. Позбавити депутата мандата, згідно з Конституцією, можна лише в п’яти випадках – смерть, власну заяву, сумісництво, виїзд за кордон і припинення громадянства, а також обвинувальний вирок суду.
ВАСУ обійшов цю процедуру і 8 лютого визнав, що на виборах у цих округах були порушення, які не дозволяють достовірно встановити результат, і скасував постанову ЦВК про реєстрацію депутатів. На той час уже давно пройшли всі терміни оскарження виборів, тому юристи назвали це рішення нонсенсом.
Спікер Володимир Рибак вирішив почекати роз’яснення КС і зібрав 61 підпис депутатів під поданням до суду. Проте 24 квітня КС відмовився відкривати провадження у справі.
11 червня Окружний адміністративний суд Києва за позовом екс-депутата Юрія Кармазіна зобов’язав голову Верховної Ради Володимира Рибака вилучити посвідчення у депутатів Олександра Домбровського і Павла Балоги. Спікер оскаржив це рішення, але безуспішно.
За матеріалами:
lb.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас