Як юний американець отримав $ 25 млн на стартап — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Як юний американець отримав $ 25 млн на стартап

Технології&Авто
6237
21-річний Лукас Дюплан минулого тижня отримав для свого проекту більше мільйонів, ніж прожив років. Молодий підприємець і недавній випускник Стенфорда розробляє платіжний додаток для смартфонів Clinkle останні два роки, в його стартап повірила група інвесторів, в тому числі засновник PayPal Пітер Тіль, голова Salesforce Марк Беньоффа і кілька венчурних фондів.
Найцікавіше те, що додаток ще не готовий і на його завершення, вочевидь, буде потрібно як мінімум кілька місяців. Проте очолювана Дюпланом команда з 50 осіб отримала $ 25 млн, що є найбільшою “посівною” інвестицією в історії Кремнієвої долини.
Отже, чому інвестори зацікавилися додатком і не побоялися дати недосвідченому підприємцеві мільйони доларів? Це загадка. Існують лише робочий прототип і результати тестування бета-версії в Стенфордському університеті. Дюплан відмовляється розкривати будь-які деталі про програму до запуску Clinkle на iOS і Android в кінці цього року.
Судячи зі скриншоту, дизайн програми Clinkle буде простим: коричневий гаманець з кредиткою, готівкою і подарунковою карткою. Як все це запрацює в реальному житті, поки неясно. До речі, назва Clinkle походить від сленгового виразу “Clink this!” (“Сплатити це!”).
“Наша мета – повністю змінити те, як проводяться фінансові розрахунки, – цитує Дюплана Business Insider. – Ми хочемо, щоб смартфон міг замінити готівку і кредитні картки. Наш додаток створено таким чином, щоб споживачі могли легко його завантажити і без проблем працювати з ним”.
Тим часом, на ринку вже зараз досить багато компаній (у тому числі Square, PayPal і American Express), які розробляють платіжні додатки. З опису Дюплана важко знайти відмінності між Clinkle і мобільним гаманцем Square Wallet, який вже зараз дозволяє користувачам розплачуватися за покупки в магазинах за допомогою телефону.
Крім того, продукт ще не запущено. Як правило, інвестори дають “сирому” проекту кілька сотень тисяч доларів. Лише після конкретних результатів стартап може розраховувати на значні інвестиції.
Ще один момент, що викликає подив у експертів: це перша компанія Дюплана, і він не має репутацію Шона Паркера, який отримав $ 35 млн інвестицій на Airtime. І останнє: отримавши мільйони доларів, чи збереже Дюплан високу частку в Clinkle і зацікавленість?
Однак венчурний фонд Andreessen Horowitz, один з провідних інвесторів Дюплана, не сумнівається в мотивації молодого підприємця. За словами представника фонду, в проект інвестувала велика група людей, а це означає, що жодна фірма не виписала гігантський чек.
“Гроші – наріжний камінь суспільства, – каже Дюплан. – І якби ми не могли торгувати, то всі б були фермерами. Це дуже, дуже важлива сфера, і ми бачимо, як сучасні технології покращують багато речей… Але все одно ми залишаємося прив’язаними до пластикових карток з 16 цифрами і папірцями. Clinkle дуже сильно відрізняється від усього, що зараз є на ринку. Мені здається, всі представлені перш рішення, включаючи Dwolla і Square, є нішевими. Найголовніше, щоб користувач легко завантажив додаток і він замінив готівку і картки. Я не впевнений, що інші сервіси вам дозволять зробити це”.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас