Японки урізали витрати своїх чоловіків до рівня 1982 року через стимулювання економіки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Японки урізали витрати своїх чоловіків до рівня 1982 року через стимулювання економіки

Світ
409
Середня сума, яку японські жінки видають своїм працюючим чоловікам на повсякденні витрати, впала до рівня 1982 року.
В даний час дружини видають японцям в середньому трохи більше 38 тис. ієн ($386), що на 3% менше, ніж минулого року, і в два рази менше, ніж у 1990 році, коли цей показник досяг максимуму.
Водночас, за відомостями агентства, чоловіки стали частіше випивати. За останній рік середньостатистичний працюючий японець відвідував питні заклади 2,2 рази на місяць, щоразу залишаючи там майже 3,5 тис. ієн, що на 26% перевищує показник за 2011 рік.
Агентство пов’язує скорочення коштів, які дружини видають чоловікам, з недовірою японок до програми уряду прем’єр-міністра Сіндзо Абе, спрямованої на стимулювання економіки та забезпечення її стабільного зростання.
Підкреслимо, що серед заходів, передбачених цією програмою, фігурує і боротьба з типовою для японців ощадливістю, що негативно позначається на стані економіки. Крім того, нинішній курс влади передбачає підвищення і державних витрат, а також ослаблення ієни.
В даний час середня зарплата в Японії становить близько 314 тис. ієн ($3 тис.) на місяць на людину. При цьому останні кілька місяців зарплати не підвищуються, що і викликає недовіру з боку населення. Проте в цілому програма приносить певні плоди.
Так, за перші три місяці 2013 року загальне зростання добробуту японських сімей склало приблизно 4,7%. Більше того, країна вперше зуміла вийти за цим показником на рівень докризового 2007 року.
Також стало відомо, що як мінімум у половині всіх японських сімей бюджетом розпоряджається дружина. Вона забирає у чоловіка зарплату і сама вирішує, скільки йому видати на повсякденні витрати, в тому числі на оплату телефону, алкоголю, сигарет та відвідування розважальних закладів. При цьому суми, як правило, видаються невеликі, оскільки японці традиційно воліють збирати гроші, а не витрачати їх.
Раніше повідомлялося, в червні уряд Японії прийняв комплекс заходів щодо стимулювання економічного зростання, а прем’єр-міністр країни Сіндзо Абе пообіцяв додаткові кроки в тому ж напрямку після виборів до верхньої палати парламенту в липні.
Як пише Reuters, стимулювання бізнес-активності – частина плану Абе з відродження економіки Японії, який включає проведення надзвичайно м’якої грошової політики і великі державні витрати. План був представлений інвесторам навесні.
Пакет заходів, прийнятих урядом, передбачає створення особливих економічних зон, залучення приватних інвестицій, зниження рівня регулювання у деяких секторах і більш активне залучення жінок до праці поза домом.
Однак інвесторів розчарувала відмова уряду від зниження корпоративних податків, лібералізації ринку праці та агросектору, що прискорило зниження фондового ринку країни. У відповідь на розчарування фінансистів уряд запропонував знизити податки для компаній, що інвестують в нове обладнання та інфраструктуру.
Варто зазначити, що економіка Японії набирає темпів і зросла в першому кварталі на 4,1% за рахунок зростання світового попиту, скорочення курсу ієни і поліпшення настроїв споживачів і ділових кіл у зв’язку з пом’якшенням політики Банку Японії.
За матеріалами:
bloomberg.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас