Росія не піде на зниження ціни на газ без передачі під її контроль української ГТС - російський експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Росія не піде на зниження ціни на газ без передачі під її контроль української ГТС - російський експерт

Енергетика
472
Росія не піде на зниження ціни на газ для України без передачі під її контроль української газотранспортної системи (ГТС) і тому посилює тиск на українську сторону для вирішення цього питання.
Про це заявив глава Фонду національної енергетичної безпеки (Росія) Костянтин Симонов.
«Я бачу, що ситуація заходить у клінч. Позиції стають все більш жорсткими … В цілому ніяких зрушень немає. Але якщо в Україні чекають пом’якшення російської позиції, що Путін розплачеться і знизити ціну на газ, не вирішивши питання труби, то можу сказати, що цього не буде», – сказав Симонов.
Він підкреслив, що через це страждає співпраця у високотехнологічних сферах, а у відносинах країн створюється напруженість.
При цьому він вважає, що відсутність контролю над трубою створює транзитні ризики для «Газпрому», а в разі передачі труби можна отримати дворазове зниження вартості газу.
«Ми бачимо, що Україні намагаються викрутити руки і на це спрямовані п’ятничні заяви Міллера про те, що більше не буде передоплати. Раніше закривали очі на якісь речі, тепер цього робити не будуть. Фактично, мова йде про те, щоб Україну придавити економічно», – сказав Симонов.
За його словами, позиція України з газового питання «занадто вперта і політизована».
Він підкреслив, що теза «втратимо трубу, втратимо Україну» не відповідає дійсності, так як це не сталося з Білоруссю, яка продала свою ГТС «Газпрому».
Він переконаний, що у разі будівництва «Південного потоку» це питання стане взагалі неактуальним.
«Можна звинувачувати Росію, що вона не хоче знижувати ціну на газ, але виникає питання: чому вона повинна знижуватися? Аргументів не запропоновано», – сказав Симонов і додав, що заяви про те, що Україна отримує газ за найдорожчою ціною, не є дієвим аргументом.
Як повідомляв УНІАН, 28 червня голова «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що російський газовий холдинг не буде платити авансом за транзит газу через територію України, поки НАК «Нафтогаз України» не виконає прокачування оплачених обсягів.
«Ми надали Україні аванс в рахунок оплати за транзит у розмірі 1 млрд доларів. Причина, чому це в два рази менше (ніж торік – УНІАН), дуже проста. Далі дати 1 січня 2015 ми авансувати наших українських колег у рахунок оплати за транзит не будемо», – підкреслив Міллер.
26 червня в Москві відбулася зустріч голови правління ВАТ “Газпром” Міллера і голови НАК “Нафтогаз України” Євгена Бакуліна, на якій було вирішено, що «Газпром» надасть НАК «Нафтогаз України» авансовий платіж у розмірі 1 млрд доларів за транзит газу для його закачування в підземні сховища.
За інформацією «Газпрому», загальна сума авансових платежів за транзит газу з початку 2012 року становить 5,15 млрд доларів. Кошти призначені для придбання у “Газпрому” природного газу і закачування його в ПСГ України. «За попередніми розрахунками, залишку цієї суми достатньо для оплати транзиту російського газу по території України до початку 2015 року», – йдеться в повідомленні.
Україна до початку опалювального сезону планує закачати в підземні газові сховища не менше 14-16 млрд кубометрів газу.
Наприкінці квітня 2013 Кабінет міністрів України затвердив прогнозний баланс надходження і розподілу природного газу в Україні на 2013 рік з обсягом імпорту 27,3 млрд куб. м.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас