Суд перекваліфікував екс-нардепа Лозінського з вбивці в хулігани — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Суд перекваліфікував екс-нардепа Лозінського з вбивці в хулігани

Кримінал
6578
Вищий спецсуд України змінив статті обвинувачення для екс-народного депутата Віктора Лозінського.
Розгляд касації відбувся 1 березня, але сама постанова досі не оприлюднювалася.
Джерела газети “Сегодня” повідомили, що до Лозінського “застосували найнижчу планку покарання за статтею 115 КК (умисне вбивство), знайшовши якісь пом’якшуючі провину обставини” і можливо вже в 2017 він зможе вийти на свободу.
Насправді суд не просто зменшив термін перебування Лозінського у в’язниці, а взагалі зняв з нього звинувачення у вбивстві (стаття 115), замінивши його на цю статтю хуліганство (частина 1 статті 296).
“Проаналізувавши зібрані докази, вирішив, що в даному конкретному випадку умисел Лозінського “був від початку спрямований на хуліганство, оскільки він умисно, використовуючи малозначний привід, показуючи свою зневагу до існуючих правил і норм поведінки в суспільстві, необгрунтовано зупинив Олійника, почав задавати безпідставні питання, а потім завдав йому навмисне безпричинні удари руками і ногами по тулубу, заподіявши в процесі хуліганства тілесні ушкодження середнього ступеня тяжкості у вигляді перелому 6 ребра справа.
Оскільки потерпілий на вимоги засудженого не прореагував, пістолети, які демонстрував, не передав, а, на думку засудженого, вів себе агресивно, чим розлютив його, у останнього виник умисел на заподіяння Олійнику тяжких тілесних ушкоджень шляхом здійснення пострілів з наявної рушниці”, – зазначила колегія ВССУ.
“Отже, сукупність наведених доказів свідчить про те, що при здійсненні пострілів в Олійника Лозінський не передбачав настання смерті потерпілого, хоча свідомо їх допускав. Тому його дії повинні бути кваліфіковані за результатами, які настали. Тому їх необхідно перекваліфікувати п. 7 ч. 2 ст. 115 КК України на ч. 1 ст. 296, ч. 1 ст. 122, ч. 2 ст. 121 КК України “, – сказано в постанові ВССУ.
Тепер найжорсткішою статтею для Лозінського стала частина 2 статті 121 – умисні тяжкі тілесні ушкодження, що спричинили смерть потерпілого, за яку найбільший термін 10 років.
До неї приєднали частину 1 статті 122 – умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, карається позбавленням волі до 3 років, і частина 1 статті 296 – хуліганство – до 5 років.
Покарання спільнику Лозінського прокурору Голованівського району Кіровоградської області Горбенка, засудженому за зловживання владою та підробку документів, зменшили з 9 до 6 років, а начальника Голованівського РВ УМВС в Кіровоградській області Ковальського взагалі звільнили від відбування покарання з випробувальним терміном до 3 років.
За словами експертів, опитаних ТСН, Лозінський може достроково вийти з колонії, отримавши умовно-дострокове звільнення завдяки своїй поведінціі сумлінному відношенню до праці.
Крім того, якщо ув’язнений має достатньо грошей і чиєсь заступництво, його можуть відпустити з колонії за станом здоров’я. А про те, що зв’язки Лозінський не втратив, свідчить не тільки постанова Вищого спецсуду, а й те, що в Бориспільській колонії, де він сидить, нещодавно депутат-регіонал влаштував концерт зірок.
За матеріалами:
Українська правда
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас