Де і за скільки в Україні отримати освіту дистанційно — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Де і за скільки в Україні отримати освіту дистанційно

Особисті фінанси
8074
Дистанційна (вона ж онлайн) форма навчання активно набирає обертів. За даними МОН, сьогодні у світі налічується більше шести мільйонів студентів, які навчаються дистанційно, а ще вісім років тому, в 2005 році, їх було вдвічі менше.
«Сегодня» з’ясувала, як йдуть справи з дистанційним навчанням в Україні, які ВНЗ дають таку можливість і в які суми виллється така освіта, яка, до речі, в рази дешевша від денної й навіть заочної.
Як вступити
Найголовніше, що потрібно для дистанційного навчання, – наявність комп’ютера з доступом в інтернет. Сам процес навчання в різних вузах може виглядати по-різному, але суть однакова: студенту видаються необхідні матеріали, і він сам осягає таємниці науки. Лекційні матеріали та контрольні роботи учень зазвичай отримує від викладачів за допомогою електронної пошти, скайпу, ICQ, аудіо- та відеоконференцій, соціальних мереж, телефону. Тобто витрачатися на додаткове програмне забезпечення чи досконало володіти комп’ютерними технологіями зовсім не потрібно.
Протягом навчального року студент сам вивчає матеріали, а при необхідності консультується з викладачами та методистами. Також до послуг студента – електронна бібліотека вузу. Оцінки викладачі відправляють студенту у вигляді листів або повідомлень або виставляють на його персональній електронній сторінці, яку відкривають при вступі. Тобто дистанційне навчання зовсім не означає, що студенту видадуть підручники і забудуть про нього до отримання диплома – навчання постійно контролюють викладачі.
Незважаючи на дистанційність навчання, до вузу приїжджати все ж доведеться. Принаймні один раз на рік – для здачі сесії. Зазвичай для цього відводиться один день, тому особливих складнощів виникати не повинно. Тривалість віддаленого навчання така ж, як і на стаціонарі або заочно, – 4,5 року для бакалавра, 1,5 року для магістра, 2-4 роки – для другої вищої освіти.
Щоб вступити на дистанційну форму навчання, необхідно пройти ті ж випробування, що і при вступі на денне або заочне відділення. Для бакалавра – скласти ЗНО, для магістра – надати додаток до диплома бакалавра, для другої освіти – пройти профспівбесіду.
По закінченні дистанційного навчання випускник отримує диплом державного зразка.
Де, почім і на кого
Провідні українські ВНЗ на сьогоднішній день до дистанційного навчання ставляться без особливого ентузіазму: таку можливість пропонують всього 9 вузів, до того ж, не за всіма спеціальностями. Але зате навчання можна почати як відразу після школи (для отримання ступеня бакалавра), так і вже маючи освіту – для отримання ступеня спеціаліста, магістра або заради другого диплома. Сума, з якою необхідно розлучатися щорічно, коливається від 3000 до 7000 грн, що в два, а в деяких випадках навіть в чотири рази дешевше, ніж на стаціонарі, й на 10-30% менше плати за навчання на заочному відділенні.
Вузи, які відмовилися від навчання на відстані, все ж використовують деякі його елементи. «У нашому вузі виступають за живе спілкування студента і викладача, – каже Сергій Квіт, ректор Національного університету «Києво-Могилянська академія». – Однак ми використовуємо окремі форми дистанційного навчання на деяких факультетах. Зараз разом з Києво-Могилянським фондом Америки ми готуємо великий грантовий проект дистанційного безкоштовного навчання наших студентів у професорів провідних американських університетів».
Де і за скільки в Україні отримати освіту дистанційно
Підходить не всім
Основна перевага дистанційного навчання – це зручний графік, який можна вибудувати індивідуально під себе. Хочеш – навчайся вранці, хочеш – ввечері. Можна кожен день, можна раз на тиждень. Не потрібно їздити кудись і сидіти на парах. У цілому ж дистанційне навчання ідеально підходить для:
- Людей, що живуть далеко від обраного вузу;
- Бажаючих вчитися і працювати одночасно;
- Людей з обмеженими фізичними можливостями.
Кому не підходить
Якщо людина не вміє планувати свій час і не має достатньої сили волі, навряд чи їй підійде дистанційна освіта. Адже, незважаючи на віддаленість викладачів і сесію раз-два на рік, навчання не проходить безконтрольно. Доведеться виконувати обов’язкові контрольні роботи, тести та інші завдання, за які потрібно заробляти бали, як і на денному відділенні. Тому для отримання нормальної якості знань бажаючим вчитися дистанційно потрібно виробляти в собі високий рівень самоорганізації та посидючості.
Вікторія Ярижко
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас