Асоціація з ЄС зажадає від України особливого режиму імпорту автомобілів європейського виробництва


Асоціація з ЄС зажадає від України особливого режиму імпорту автомобілів європейського виробництва

Угода про асоціацію України з Європейським союзом зажадає від України особливого режиму імпорту автомобілів, що передбачає можливість введення високих імпортних мит, але лише у разі проведення відповідного розслідування з подальшим доказом згубного впливу імпорту на розвиток внутрішнього ринку. Про це йдеться в проекті Угоди, робочий варіант якої опублікований на сайті Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції.

«Україна може використовувати захисні заходи у формі високої ставки ввізного мита на легкові автомобілі європейського виробництва, у разі, якщо буде доведено факт істотної шкоди місцевій автомобільній промисловості від відсутності такого мита, або факт загрозливого зростання імпорту при низькій ставці мита, або її відсутності», – йдеться в проекті Угоди.

При цьому доказом повинні служити результати розслідування, проведеного заздалегідь, за погодженням з ЄС і на умовах повної прозорості.

«У ході розслідування повинні бути враховані всі фактори, крім пільгового імпорту, які можуть бути загрозою для національної промисловості. А статистика, що використовується в розслідуванні, повинна бути достовірною, адекватною і відповідати вимогам періодичності», – йдеться в проекті Угоди.

Разом з тим, право проводити розслідування і вводити захисні заходи щодо імпорту автомобілів надається Україні тільки на другому році з моменту підписання Угоди, діяти вона буде протягом не більше 15 років.

Як повідомляв УНІАН, 14 березня 2013 р. Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі прийняла рішення про введення спеціальних мит на імпорт автомобілів у розмірі 6,46% на автомобілі з об’ємом двигуна більше 1000 куб. см, але не більше 1500 куб. см, і 12,95% на автомобілі з об’ємом двигуна більше 1500 куб. см, але не більше 2200 куб. см. Спецмита були введені на 3 роки.

Разом з тим, заступник міністра закордонних справ України Віктор Майко у червні заявив, що Україна готова піти на обговорення і перегляд спецмита на імпорт автомобілів, якщо це буде однією з умов підписання угоди про зону вільної торгівлі з Євросоюзом.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua