Кабмін зобов'язав Нафтогаз запасатися українським газом


Кабмін зобов'язав Нафтогаз запасатися українським газом

Кабінет Міністрів доручив Національній акціонерній компанії “Нафтогаз України” як оператору газотранспортної системи в період з 1 липня по 15 жовтня забезпечити закачування в підземні сховища не менше 50% обсягів природного газу, який видобувається в Україні приватними компаніями для його відбору в опалювальний період.

Про це йдеться в розпорядженні Кабміну, прийнятому на засіданні 19 червня.

“Забезпечити дотримання балансів надходження і розподілу газу… з дотриманням вимог щодо обов’язкового закачування в ПСГ не менше 50% обсягу газу, який видобувається газодобувними компаніями (у тому числі за договорами про спільну діяльність), на які не поширюється дія статті 10 закону “Про засади функціонування ринку природного газу”, з правом його відбору з ПСГ для подальшої реалізації споживачам в осінньо-зимовий період”, – йдеться в документі.

Під статтю 10 зазначеного закону підпадають держпідприємства, а також підприємства, частка держави в яких становить 50% і більше, а також компанії, що працюють з ними за договорами про спільну діяльність.

Згідно з прийнятим розпорядженням, Кабмін доручив Міністерству доходів і зборів у місячний термін подати на розгляд пропозиції про внесення змін до Податкового кодексу щодо нарахування податків і зборів при відборі газу з ПСГ.

Як повідомляло агентство, 19 червня міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький повідомив, що рішення уряду дозволить додатково накопичити в сховищах близько 1 млрд куб. м газу.

Також міністр зазначив, що до початку опалювального сезону в українських ПСГ буде накопичено 15-16 млрд куб. м. газу.

Структури НАК “Нафтогаз України” щомісяця видобувають до 1,5 млрд куб. м. газу. Приватні компанії видобувають щомісячно більше 200 млн куб. м.

Згідно з прогнозним балансом надходження і розподілу природного газу на 2013 рік, закачування газу в ПСГ складе 8,457 млрд куб. м, з яких 5,502 млрд – газ власного видобутку, 2,955 млрд – імпортний газ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua