Падіння промвиробництва до кінця року складе мінімум 1,5% - експерт


Падіння промвиробництва до кінця року складе мінімум 1,5% - експерт

Скорочення промислового виробництва в Україні в травні поточного року на 9,3% порівняно з травнем 2012 року, стало великою несподіванкою і говорить про те, що ситуація в реальному секторі тільки погіршується.

Про це повідомив у коментарі керівник аналітичного департаменту інвестиційної компанії Concorde Capital Олександр Паращій.

«Скорочення промислового виробництва на 9,3% у травні стало великою несподіванкою. Зменшення кількості робочих днів не могло стати причиною такого різкого падіння. По суті, всі ключові сектори економіка різко скоротилися: металургія -11,2%, машинобудування -18,1%, хімічна промисловість -16,2%, енергетика -3,8%. Такі результати травня змушують нас говорити про те, що ситуація в реальному секторі тільки погіршується», – зазначив Паращій.

При цьому він засумнівався, що за підсумками року можливе якесь виробниче зростання. «Навіть якщо з червня промисловість почне рости, що малоймовірно, за результатами року ми можемо очікувати спад промисловості мінімум на 1,5%», – підкреслив експерт.

Як повідомляв УНІАН, даними Державної служби статистики, промислове виробництво в Україні в травні скоротилося по відношенню до квітня 2013 року на 5,6%, а по відношенню до травня 2012 року – на 9,3%.

При цьому темпи падіння промвиробництва за п’ять перших місяців 2013 прискорилися до 5,2% з 4,2% за чотири місяці 2013 року.

Спад промислового виробництва в квітні 2013 року по порівнянні з квітнем 2012 року становив 2,2%, в порівнянні з березня 2013 року спад склав 1,5%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua