В Україні хочуть ввести євростандарт для яєць — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні хочуть ввести євростандарт для яєць

Аграрний ринок
738
Верховній Раді запропонували відрегулювати вимоги до виробництва та маркування харчових яєць в Україні відповідно до норм Європейського Союзу. Автором відповідного законопроекту є депутат Олег Шаблатович (Партія регіонів), документ зареєстровано в парламенті 13 червня.
Як зазначено в пояснювальній записці до документа, узгодження принципів регулювання якості та безпеки харчових продуктів відповідно до законодавства ЄС та вимог СОТ передбачено Національним планом дій на 2013 рік.
“Яйця є одним з ключових продуктів для життя і здоров’я населення України, тому вимоги до їх якості та безпеки мають бути законодавчо закріплені і умови їх виробництва детально регламентовані”, – зазначено в пояснювальній записці.
Законопроект, зокрема, передбачає встановлення вимог до виробників і пакувальників яєць на етапах від виробництва і до реалізації, визначає правила класифікації та маркування яєць, а також держконтролю цих процесів.
Для експорту яєць пропонується ввести трирівневу класифікацію: extra (термін зберігання до дев’яти днів), клас “А” (до 28 днів), клас “В” (що не відповідають нормам класу “А”). Для реалізації на внутрішньому ринку: дієтичні (до семи днів), столові (до 25 днів), охолоджені (до 90 днів) і яйця для промислової переробки.
Відповідно до законопроекту, маркування яєць має містити інформацію про клас, категорію (залежно від ваги), дату кладки, терміни зберігання, а також код виробника. При цьому код і дату випуску маркує виробник, решту даних – пакувальник.
Автор документа також пропонує одночасно перевозити в транспорті яйця однієї категорії не більше ніж п’яти дат сортування.
Очікується, що прийняття цього закону сприятиме захисту прав споживачів і зростанню експортного потенціалу України.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас