Митний союз знижує мито на українську карамель — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Митний союз знижує мито на українську карамель

Аграрний ринок
405
Митний союз з 15 червня 2013 знижує ставку спецмита на ввезення карамелі до $ 283,8 за тонну. Це передбачено рішенням колегії Євразійської економічної комісії (ЄЕК), прийнятим у квітні поточного року.
Як вже повідомлялося з посиланням на міністра з торгівлі ЄЕК Андрія Слєпньова, зниження спецмита буде відбуватися в два етапи: з 15 червня – до $ 283,8 за тонну, з 15 грудня 2013 року – до $ 273,5 за тонну.
За його словами, дія захисного заходу тепер також буде поширюватися на імпорт карамелі з Бразилії. “У ході розслідування було встановлено, що частка імпорту карамелі з Бразилії перевищила порогову позначку в 3% від загального обсягу імпорту карамелі, і тепер на неї також буде поширюватися дія цього спеціального захисного заходу”, – зазначив А. Слєпньов.
В даний час поставки карамелі в Митний союз обкладаються спецмитом у розмірі $ 294,1 за тонну. У Росії воно було введене в червні 2011 року на три роки. У грудні того ж року мито було встановлене на всій території Митного союзу терміном до 7 червня 2014 року.
За результатами розслідування департамент захисту внутрішнього ринку ЄЕК дійшов висновку, що дія спеціальних захисних заходів щодо імпорту карамелі зробила позитивний вплив на кондитерську галузь. У першому півріччі 2012 року на тлі зниження споживання карамелі на 4,1% обсяг її виробництва в Митному союзі залишався практично незмінним, а обсяг реалізації в порівнянні з першим півріччям 2011 року збільшився. При цьому зниження імпорту карамелі на 30,7% дозволило збільшити частку власного виробництва на 5,1 процентного пункту.
У той же період середньозважена відпускна ціна на карамель скоротилася на 1,3% на тлі зниження собівартості на 11,4%, що дозволило підприємствам підвищити рівень рентабельності до 4,4%, в той час як у першому півріччі 2011 року вони зазнавали збитків.
Ці зміни лягли в основу рішення про зниження ставки спецмита.
ЄЕК у вересні 2012 року повідомила про проведення спеціального захисного розслідування відносно карамелі, що ввозиться на територію Митного союзу. Воно було ініційоване у зв’язку із зверненням до ЄЕК українських підприємств Roshen, “Харківська бісквітна фабрика” і “Кондитерська фабрика “Харків’янка”(дві останні входять до корпорації “Бісквіт-шоколад”). Українські кондитери попросили ЄЕК переглянути чинну спеціальну захисну міру відносно карамелі.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас