Урожай пшениці цього року буде на 25% вище, ніж минулого — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Урожай пшениці цього року буде на 25% вище, ніж минулого

Аграрний ринок
385
Україна в 2013 році може зібрати близько 20 млн тонн пшениці проти 15,76 млн тонн, намолочених в 2012 році, вважає начальник агрометеорологічного відділу Українського гідрометцентру Тетяна Адаменко.
“За ранніми хлібами врожай вже сформований. Приблизно 20 млн тонн пшениці ми очікуємо, жита і ячменю – 2-3 млн тонн”, – сказала вона агентству “Інтерфакс-Україна”.
Експерт зазначила, що цього року через нехарактерно теплу другу половини весни аграрії південних областей вже приступили до жнив, тобто раніше звичайного. Вона припустила, що масове збирання ранніх зернових розпочнеться вже через тиждень.
Крім того, Т. Адаменко повідомила, що в даний час пізні культури знаходяться переважно у хорошому стані.
“Сьогодні під пізніми культурами зволоження грунту краще торішнього, навіть у південних областях, що дає всі підстави очікувати хороший урожай кукурудзи, соняшнику, проса, гречки”, – сказала вона.
У той же час, за словами Т. Адаменко, стан посівів може погіршитися через очікувані найближчим часом високі температури (“плюс” 33-34 градуси) практично по всій території України за винятком північно-західних областей.
Як повідомлялося, Міністерство аграрної політики та продовольства України прогнозує, що країна в 2013 році може зібрати 53-54 млн тонн зерна проти 46,2 млн тонн в 2012 році.
Під урожай цього року в Україні засіяно яровими зерновими і зернобобовими культурами майже 8,2 млн га, включаючи площі під кукурудзою в розмірі майже 5 млн га.
Цукровим буряком цьогоріч засіяно 306 тис. га, соняшником – 4,09 млн га.
За даними Держстату, площі під озимими зерновими в Україні склали 8,1 млн га, в тому числі озимої пшениці 6,7 млн га, жита 0,3 млн га, ячменю – 1,1 млн га.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас