352
Майже третина світової енергетики "тримається" на вугіллі, його споживання зросло
— Енергетика
Споживачі по всьому світу стали більш ефективно використовувати дорогі енергоресурси, що вкупі зі сповільненням економіки призвело до зниження темпів зростання світового енергоспоживання в 2012 році.
Відповідно до щорічного статистичного огляду світової енергетики, підготовленого ВР, Бразилія, Китай, Євросоюз, Індія, Японія, Росія і США продемонстрували зниження енергоспоживання в порівнянні з середніми показниками.
Найбільше зростає споживання вугілля – воно збільшилося в минулому році на 2,5% (при середньому рівні в 4,4%). Більше половини цього показника забезпечив Китай. Частка вугілля у світовому енергоспоживанні досягла максимуму з 1970 року, склавши 29,9%. Водночас сильну конкуренцію вугіллю в Північній Америці склав природний газ, вугілля також витісняли гідроенергетика та поновлювані джерела енергії.
Видобуток газу в минулому році збільшився на 2%.
Споживання газу зросло на 2,2% при середньому історичному рівні в 2,7%. Найбвльше воно зросло в США (4,1%), Китаї (9,9%) і Японії (10,3%). При цьому Євросоюз скоротив споживання газу на 2,3%, країни колишнього СРСР – на 2,6%. У цілому частка природного газу в світовому енергоспоживанні склала 23,9%.
Видобуток газу зріс на 1,9% – до 3,364 трлн кубометрів. США наростили його виробництво на 4,7%, Норвегія – на 12,6%, Катар – на 7,8%, Саудівська Аравія – на 11,1%. Найбільший темп зниження продемонструвала Росія (2,7%). Трубопровідні поставки газу зросли на 0,5% на тлі зниження експорту Росією на 12%, що було частково компенсовано Норвегією. Поставки зрідженого природного газу (ЗПГ) скоротилися вперше за історію, Європа знизила імпорт ЗПГ на 28%, при цьому Азія збільшила на 22,8%.
Нафта третій рік поспіль демонструє найменший приріст споживання серед викопних енергоносіїв. Світове споживання нафти зросло на 890 тис. барелів на добу (б/д), або на 0,9%, що нижче історичного середнього показника.
Видобуток нафти в світі зріс на 1,9 млн б/д (2,2%) – до 86,152 млн б/д. Лівія збільшила видобуток більш ніж у три рази, США – на 13,9%, Ірак – на 11,2%, Кувейт – на 8,9%, Катар – на 6,3%, Канада – на 6,9%, Росія – на 1,2%. Зростання в цих країнах компенсувало зниження виробництва Суданом, Сирією, Великобританією і Норвегією.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною