Україна має намір скоротити споживання російського газу вдвічі до 2015 року - віце-прем'єр


Україна має намір скоротити споживання російського газу вдвічі до 2015 року - віце-прем'єр

Україна має намір скоротити споживання російського газу вдвічі до 2015 року. Про це на брифінгу заявив віце-прем’єр Олександр Вілкул.

“До 2015 року перед нами стоїть завдання зменшити споживання газу у сфері теплокомуненерго як мінімум наполовину. Це можливо за рахунок переходу на альтернативні види енергії: торф, вугілля… тобто – все те, що виробляється в Україні”, – заявив він.

Нагадаємо, Україна, так не і домовившись з Росією про зниження вартості газу, в 2012 році почала активну фазу диверсифікації поставок природного газу.

Перші поставки газу з альтернативних джерел були здійснені з Німеччини через ГВС Германович в листопаді 2012 року. Загальний обсяг постачання природного газу компанії RWE (Німеччина) в Україні за листопад-грудень 2012 склав 52,7 млн куб. м.

У січні 2013 року Україна імпортувала з Європи ще 43,5 млн куб. м. У квітні 2013 Україна збільшила обсяги реверсу газу з Німеччини в 2,5 рази з 2 млн куб. м на добу до 5 млн куб. м на добу, відповідних домовленостей досягли ВАТ “Укртрансгаз” і польський “ГАЗ-Систем”.

У березні 2013 Україна почала також реверсивні поставки газу від Угорського оператора ГТС (компанія FGSZ LTD).

Крім того, ведуться переговори з компаніями Eustream (Словаччина) і СНТГН Трансгаз (Румунія) щодо можливості подачі природного газу з території Словаччини та Румунії в ГТС України.

Наприкінці лютого стало відомо, що Україна планує підписати договори на реверсну поставку в 2013 році природного газу з Німеччини через територію Угорщини та Словаччини обсягом до 7 млрд кубометрів.

Як повідомлялося, “Нафтогаз України” імпортував в минулому році 24,9 млрд куб. м російського газу за контрактом з “Газпромом” і 53 млн куб. м по реверсної схемою відповідно до контракту з RWE (Німеччина). При цьому в грудні 2012 року “Нафтогаз України” імпортував газ з Німеччини за ціною 407,5 доларів за 1 тис куб. м, тоді як середня ціна російського природного газу, імпортованого в грудні 2012 року НАК і Ostсhem, склала 429,3 доларів за 1 тис куб. м.

Нагадаємо, 1 листопада 2012 НАК “Нафтогаз України” і RWE (Німеччина) підписали контракт на постачання близько 1 млн кубометрів природного газу на добу протягом листопада-грудня 2012 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua