Киянам обіцяють паркінг за 12 тисяч доларів за місце


Киянам обіцяють паркінг за 12 тисяч доларів за місце

На київських вулицях в черговий раз намагаються навести порядок. Для цього чиновники пропонують нову програму під назвою “єдиний паркувальний простір”.

Комунальні служби вже кілька років поспіль обіцяють очистити столицю від хаотичних паркувань. Та автомобілі і зараз на тротуарах, під будинками і навіть просто серед дороги.

Київські водії хочуть, щоб місто врятували від стихійної парковки і не вірять, що це можливо. Зробити нові паркінги та розвантажити вулиці обіцяє вже не одне покоління чиновників, але справа ледь зрушила з місця.

Київтранспарксервіс пропонує нову програму з вирішення питання – побудувати так званий “єдиний паркувальний простір”. “Сюди включені і паркувальні майданчики, які будуть організовуватися на проїжджій частині, і встановлення паркоматів, сюди включено будівництво паркінгів, перехоплюючих паркінгів, паркінгів центральної частини, підземних паркінгів”, – говорить перший заступник директора комунального підприємства “Київтранспарксервіс” Денис Салобаєнко.

Перші спроби реалізації проекту – парковка на в’їзді до столиці. Тут є навіть таблиця з затвердженими тарифами – одна година автовласникам коштуватиме п’ять гривень. Цілий робочий день – одинадцять гривень. Такі парковки називають “перехоплюючі”. Вони для того, щоб власник міг залишити машину на в’їзді в місто, а далі без пробок рухатися на метро. Тут ціни спеціально зробили нижчими, це, на думку авторів, має розвантажити центр, в якому припаркуватися можна за 10 гривень на годину.

Ще два роки тому в Інституті генплану міста почали реалізовувати програму з парковки. Два роки пролетіли, але більше половини авто так і не мають місця. Інститут робив наголос на паркомісцях, які продаватимуть, але ціни водіям не сподобалися.

“Багаторівневий паркінг автоматизований, вартість одного машиномісця може коливатися від 6 до 12 тисяч доларів за одне машиномісце в залежності від умов будівництва, а що стосується будівництва підземних парковок, то вартість будівництва сягає тридцяти тисяч доларів за місце”, – розповідає начальник Інституту генплану міста Сергій Броневицький. Ясно, що такі витрати на облаштування місця в рази піднімуть ціни на паркування. Водії будуть не в захваті, але чиновник знає, як їх туди загнати. “На всіх центральних вулицях потрібно заборонити хаотичну парковку”, – говорить Броневицький.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua