В Україні планують створити табори для бажаючих воювати в Сирії — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні планують створити табори для бажаючих воювати в Сирії

1300
В Україні планується розгорнути тренувальні табори для добровольців, охочих воювати в Сирії. Про це заявив ветеран української розвідки, ініціатор створення російсько-українського добровольчого корпусу (для відправки в Сирію) Сергій Розумовський.
«Напевно, ми підемо по шляху створення тренувальних таборів, де проводитиметься навчання військовій справі, поводженню із зброєю, якимось навичкам тактичної, спеціальної підготовки», – повідомив він.
Раніше в інтерв’ю для «БелГазета» Розумовський зазначив, що до творців корпусу надходить багато заявок від молодих людей, які не пройшли службу в армії (за його словами, таких бажаючих сотні). «Хлопці до нас звертаються, в основному, з неповних сімей, з депресивних регіонів, – розповів він. – Ми довго думали і вирішили, що зробимо тренувальні табори і будемо хоч якось готувати цих хлопців до того, чого вони хочуть».
Курс тренувань у таких таборах, за словами Разумовського, становитиме півтора місяця. Новобранців при цьому будуть піддавати і психологічного тестування. Творці корпусу розраховують домовитися з Чорноморським флотом РФ про те, щоб використовувати територію однієї з військових частин для тренування молоді.
Ветеран розвідки звернувся при цьому до представників бізнесу з проханням про підтримку. «Ми будемо мати потребу в наметах, польових кухнях, продуктах харчування. Будь-яка допомога буде вітатися і враховуватися», – зазначив він.
Про намір створити російсько-український добровольчий корпус Розумовський оголосив в середині травня. Своє звернення він адресував «ветеранам військової служби Радянського Союзу, всьому російському і українському офіцерству, що проживає в Україні». Поскаржившись на побутову невлаштованість офіцерів (Сергій Розумовський очолює «Всеукраїнський союз бездомних офіцерів»), автор послання констатував, що «цьому уряду» вони не потрібні і що в сформованій ситуації вони можуть запропонувати свої навички керівництву іншої країни – а саме допомогти президенту Сирії Башару Асаду у відновленні конституційного порядку.
Пізніше, в кінці травня, ветеран розвідки повідомив, що до лав добровольчого корпусу побажали записатися вже кілька тисяч людей – у тому числі з Росії, Білорусії і Молдови.
Посол Сирії в Україні Мохамед Саїд Акіль в інтерв’ю телеканалу «Інтер» 31 травня заявив, що його країна не потребує іноземних солдатів, оскільки її власна армія є досить сильною. Однак Розумовський, коментуючи цей виступ, заявив, що по ТБ були показані «вихоплені з контексту фрази». «Ми зустрічалися з послом до тієї заяви і дуже добре поговорили, – розповів він. – Посол говорив зовсім інші речі [в порівнянні з тими словами, що потрапили в телеефір]: надія є, і відповідь від Асада скоро буде. Як би вони не заявляли, що сирійська армія успішна, ми-то бачимо, скільки у них проблем».
У Сирії, нагадаємо, вже кілька років триває громадянська війна. Урядовим силам Башара Асада протистоять бойовики Вільної сирійської армії і інші збройні угруповання. Жертвами конфлікту з 2011 року стали десятки тисяч людей.
За матеріалами:
Новий Регіон
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас