США оштрафували нафтову компанію Total на $398 млн за підкуп іранських чиновників — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

США оштрафували нафтову компанію Total на $398 млн за підкуп іранських чиновників

Енергетика
276
Влада США оштрафувала нафтову компанію Total на 398,2 мільйона доларів за підкуп посадових осіб Ірану. Американські чиновники вважають, що компанія платила хабарі, щоб іранські чиновники не забрали у неї родовища.
Total звинувачується в порушенні Закону США про протидію міжнародній корупції (Foreign Corrupt Practices Act). 153 мільйони доларів штрафу компанії нарахувала Комісія з цінних паперів і бірж США (Securities and Exchange Commission, SEC). Ще 245,2 мільйона з компанії вимагає Міністерство юстиції.
Влада США стверджує, що Total платила хабарі іранським чиновникам у 1995-2004 роках. Сума переданих хабарів становить 60 мільйонів доларів. Відзначається, що американські чиновники розслідують діяльність Total в Ірані разом з французькими.
Прокуратура Парижа також звинуватила Total у порушенні антикорупційного законодавства в Ірані. У свою чергу, представник Total заявив агентству, що компанія готова доводити в суді законність своїх дій.
В даний час Total вже судиться з французькою владою за звинуваченнями у порушенні антикорупційного законодавства. У січні проти компанії розпочався суд у Парижі. Total підозрюють у дачі хабарів іракським чиновникам в 1996-2003 роки. І в іракській, і в іранській справі Total одним з обвинувачених є генеральний директор компанії Крістоф де Маржері (Christophe de Margerie).
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас