Після скандалу з податками Apple Ірландія зібралась реформувати систему оподаткування — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Після скандалу з податками Apple Ірландія зібралась реформувати систему оподаткування

Світ
461
Ірландія розглядає можливість реформування системи корпоративного оподаткування, що викликала серйозні нарікання з боку США. Міністерство фінансів Ірландії роздумує над варіантами поетапного усунення “лазівки”, що дозволяє транснаціональним корпораціям зводити до мінімуму виплати з податків на прибуток.
Нагадаємо, 20 травня 2013 р. сенат конгресу США опублікував резонансну доповідь, в якій йдеться, що корпорація Apple за останні роки зекономила мільярди доларів завдяки схемам мінімізації податкових виплат з використанням афілійованих між собою ірландських “дочок”. Йдеться про схему, відому як “подвійний ірландський (віскі)”, коли використовуються дві ірландські компанії, одна з яких реєструється як податковий резидент в офшорній зоні (наприклад, на Бермудах або Британських Віргінських островах). Вважається, що “лазівки” у податковому законодавстві Ірландії та ліберальне ставлення Дубліна до корпоративних механізмів оптимізації податків дозволяють цілій низці американських компаній легально приховувати свої прибутки від податків США, а також платити мізерні податки в самій Ірландії.
Відповідаючи на претензії американських законодавців, уряд Ірландії заявив, що податкова система країни є чесною і прозорою, а боротися з корпоративними схемами мінімізації податкових виплат необхідно на міжнародному рівні.
За матеріалами:
МIА Рейтер
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас