Алкоголь в Україні може подорожчати в два рази — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Алкоголь в Україні може подорожчати в два рази

Аграрний ринок
1903
У Міндоходів хочуть підвищити акцизи на пиво та вино, а експерти рекомендують готуватися до зростання цін.
Міністерство доходів і зборів підготувало черговий наступ на алкоголь. Там розробили проект закону, який втричі підвищує акциз на пиво – з 0,87 до 2,43 гривні за літр. Крім того, пиво прирівняють до вина і горілки і змусять пивоварів отримувати ліцензію на його виготовлення і клеїти акцизну марку на кожну пляшку (тобто виробникам доведеться додатково платити за ліцензію і акцизи). Не обійшли стороною і вино. Правда, поки акциз підвищать тільки для кріплених сортів. Для них пропонують змінити одиницю оподаткування – замість самого вина (акциз 2,51 грн за літр) будуть обкладати спирт, що міститься в ньому, (49,49 грн за літр). Документ вже направили профільним міністерствам з проханням погодити його до 23 травня.
Алкоголь в Україні може подорожчати в два рази
«Підвищення акцизів на пиво і вино справедливо, тим більше, що вони не підвищувалися з 2008 року, а виробники з цього часу підвищили ціни в 1,5-2 рази», – сказав «Сьогодні» голова Комітету економістів України Андрій Новак і запевнив, що підвищення цін не буде пропорційно підвищенню акцизів. Залежно від технології та обсягів виробництва, експерт прогнозує підвищення цін у півтора рази. А незалежний експерт В’ячеслав Сокерчак вважає, що подорожчання буде не таким істотним: «Ціна на пиво збільшиться на 1,5-2 гривні за пляшку. Вино подорожчає на 3,5 грн».
Міндоходів планує заробити на додаткових акцизах 1,7 млрд до бюджету. «Цифра цілком реальна», – сказав нам директор Українського аналітичного центру Олександр Охріменко, і звернув увагу на зворотний бік медалі: «З підвищенням акцизів у першу чергу падає виробництво».
Цієї думки дотримуються і виробники. «Для ринку вітчизняної виноробної продукції це буде означати тільки подальше скорочення виробництва», – сказав «Сьогодні» директор асоціації «Виноградарі та винороби України» Сергій Михайлечко. За його словами, різке подорожчання вина однозначно стане поштовхом до збільшення тіньового ринку алкоголю. Пивовари також відреагували на проект закону різкою критикою. Керівництво одного з найбільших заводів з виробництва пива навіть пригрозило перенести частину бізнесу за кордон.
А ось у парламентській більшості ініціативу від Міндоходів підтримують. «Ми все-таки йдемо в цивілізований світ, де культивується здоровий спосіб життя. Тому я за. З одного боку – спиртне буде менше купуватися, тобто менше питимуть. А з іншого – це додаткові надходження до бюджету, які підуть на соціальні цілі», – сказав нам голова фракції ПР Михайло Чечетов. При цьому політик визнав, що законопроект зустріне серйозний опір з боку деяких нардепів. Але навіть якщо ініціатива Міндоходів не пройде, це ще не означає, що підвищення акцизів не буде. У ВР зареєстровані два альтернативні документи – від групи депутатів на чолі з головою парламентського комітету з питань охорони здоров’я Тетяною Бахтєєвою і проект від бютівця Сергія Терьохіна. Вони теж передбачають підвищення акцизів на пиво.
Вікторія Шестоперова
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас