Серед українських партій найбільше заробляє ПР, найменше - "Свобода" — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Серед українських партій найбільше заробляє ПР, найменше - "Свобода"

Особисті фінанси
1125
У 2012 році Партія регіонів заробила 325 мільйонів гривень. Це майже в три рази більше, ніж зміг зібрати її головний конкурент – ВО “Батьківщина”, і в 12 разів більше “Свободи”. Це випливає з фінзвітів партій, які вони опублікували протягом останніх місяців.
Видання проаналізувало фінзвіти 5 парламентських партій, і дізналося у їхніх членів, якими способами наповнюють офіційну казну політсили.
Партія регіонів – абсолютний рекордсмен за доходами. За 2012 рік вона заробила 325,28 мільйона гривень. Більша частина цієї суми – 324,9 мільйона – безповоротна фінансова допомога, добровільні пожертвування і членські внески партійців. Ще 345 тисяч гривень – пасивні доходи. Мінімальний щоквартальний членський внесок у ПР – 5 гривень. Сума невелика, але якщо помножити її на 1,5 мільйона членів партії, вийде 30 мільйонів гривень на рік. Це річний дохід “Свободи”.
Дохід партії Тимошенко – 115 мільйонів гривень. Це на 55 мільйонів гривень менше, ніж “Батьківщина” заробила в 2010 році. Майже вся ця сума – 114,4 мільйона гривень – добровільні пожертвування і безповоротна фінансова допомога. Гроші партії, в основному, йдуть на виконання статутних завдань – проведення з’їздів, мітингів, оренду приміщень і т.д.
Ключових спонсорів у партії не залишилося – всі пішли в ПР. Депутати від “Батьківщини” розповідають, що мінімальний розмір членських внесків – одна гривня на місяць. Відомі партійці, звісно, платять більше.
У 2012 році КПУ заробила 112,5 мільйона гривень. Як і у інших партій, левова частка цієї суми – добровільні пожертвування (112 мільйонів гривень). Решта – членські внески.
Одновідсоткова ставка – пільговий тариф. Нардепи, за словами лідера КПУ Петра Симоненка, щомісяця відраховують до каси 20% від своєї зарплати. Якщо так, кожен з 32 депутатів фракції КПУ має щомісяця віддавати на партійні потреби близько 3 тисячі 500 гривень (з розрахунку, що щомісячна зарплата депутатів з надбавками – 17 тисяч 425 гривень).
У 2012 році партія Віталія Кличка задекларувала 43,5 мільйона гривень. Все це – добровільні пожертвування і безповоротна фінансова допомога. Чия? Якщо вірити Кличку, який називає себе головним спонсором партії, – його. Правда, самостійно сформувати всю касу політик, судячи з його останньої декларації про доходи, навряд чи зміг би. У 2012 році в Україні він заробив 11 тисяч гривень, ще 40 мільйонів гривень – за кордоном. 121 мільйон гривень лежить у Кличка на закордонних рахунках.
Про те, хто ще допомагає партії нормально працювати, ударівці розповідати не хочуть.
Що стосується членських внесків, то фіксованої суми немає: кожен платить, скільки може і хоче.
З 5 парламентських партій “Свобода” заробила найменше – 27 мільйонів гривень. Але про ці гроші, на відміну від членів інших фракцій, соратники Олега Тягнибока готові говорити нескінченно. Практично весь дохід – добровільні внески партійців і співчуваючих, і прибуток від продажу сувенірної продукції. 23 мільйони гривень “Свобода” витратила на виборчу кампанію, яку фінансували, в тому числі, з партійної казни.
Членські внески рядових свободівців стартують від 5 гривень на місяць. Але зазвичай, розповідає Сиротюк, партійці платять більше.
За матеріалами:
Forbes.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас