Україні потрібно реформувати парламентаризм, щоб не стати авторитарним режимом, - Медведчук — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україні потрібно реформувати парламентаризм, щоб не стати авторитарним режимом, - Медведчук

Казна та Політика
203
Україні необхідно розвивати парламентаризм, щоб не стати авторитарним режимом. Таку думку висловив лідер громадського руху “Український вибір” Віктор Медведчук.
“Подальше посилення президентської влади не знаходить підтримки в українському суспільстві. Погляньте на дані соціологічних досліджень. З травня 2012 р. до березня 2013 р. кількість прихильників президентсько-парламентської форми правління зменшилася з 34% до 31%, в той же час кількість прихильників парламентсько -президентської форми правління зросла з 43% до 45%. Як вам така тенденція? Якщо вона збережеться, у Президента можуть виникнути серйозні проблеми з його переобранням на другий термін. Або доведеться реально повертатися до парламентсько-президентської форми правління. Загроза переходу до опонента нинішніх, безпрецедентних для Європи, повноважень українського Президента – дуже хороший стимул для того, щоб згадати про демократію”, – заявив Медведчук.
Він зазначив, що у людини, що сидить у президентському кріслі (незалежно від прізвища), не залишиться іншого вибору, окрім як піти шляхом розвитку парламентаризму або потрапити в історичну когорту авторитарних режимів.
“Такий ось політичний парадокс: за тимчасовим падінням ролі парламенту незабаром слід очікувати його посилення. Тобто Україна в підсумку прийде до парламентсько-президентської форми правління. Я і мої соратники по “Українському вибору” не просто в це віримо – ми вважаємо це нашим найважливішим завданням”, – резюмував політик.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас